Ardo Kalda • 7. november 2006 kell 22:00

Autori AS müüs mullu üle 1000 sõiduki

Autori ASi juhi Vello Tamme sõnul on nad kõvasti vaeva näinud kliendiuuringute tegemisega, et parandada teeninduskvaliteeti. Paranenud klienditeenindus on möödunudaastase hea automüügitulemuse üks põhjuseid.

Tamme sõnul on uut töötajat vägagi raske leida, olenemata sellest, kas on vaja mehaanikut või müügimeest. Tamm pakub, et samasugune probleem kummitab tänasel päeval kõiki firmasid. Uusi töötajaid on aga mahtude kasvades pidevalt vaja. Autori enda kollektiiv kasvas mullu nelja töötaja võrra. Autori ASi igatsetakse eriti Vene rahvusest müügimeest, keda tundub aga võimatu leida olevat, sest inimene peaks oskama ka üle keskmise taseme eesti keelt. Kollektiivis meeskonnatunde tekitamiseks korraldatakse ühiselt ka erinevaid üritusi.

Vene keel on üldse probleemiks, sest kui letti kedagi tööle võtta, siis peab ka peale eesti keele ka vene keelt oskama ja üsna tehnilisel tasemel. Tamm loodab, et noored hindavad ka suure ja rahaka naabri olemasolu ja õpivad nende suhtluskeele ära.

Vello Tamm pakub, et Eesti automüügi lagi võiks olla 30 000-50 000 autot aastas. Küll teeb talle muret, mida selline automüüginumber endaga meie teedel kaasa toob. Sellesse vahemikku mahtuva numbri teeb Eesti automüük Tamme arvates lähiaastatel ära. Kui igal aastal on nii palju uute autode ostjaid, siis tekib tohutu kasutatud autode ülejääk. Selle lahendust näeb Tamm meist ida pool, kuhu need sõidukid saata.

Autori AS tegeleb ka kõvade autosportlaste toetamisega. Tegelikult on ka põhjust, sest omajagu toetab Renault'de head müüki nende edu F1 radadel. Tuntuimad Renault' egiidi all sõitvad eestlased on Sten Pentus ja Rain Pilve.

Hetkel kuum