Kadri Arula päev jooga, koosolekute ja suurte infovoogudega

Helen Sulg 08. november 2006, 00:00

6.00 Hommik, alus heale päevale. KPMG Balticsi maksu- ja õigusnõustamisteenuste juht Kadri Arula kuulub nende õnnelike hulka, keda ei saa liigitada hommiku- või õhtuinimeseks - talle sobib nii hommikune ärkamine kui ka hiline töötegemine. Küll kuulub hommikuse käivitumise juurde pool tundi joogat.

"Kõige kasulikum harjumus on igahommikune jooga, kunagi oli selleks hommikuvõimlemine. See tekitab tõeliselt hea häälestuse eesootavale päevale. Kui vahetevahel harjumusest kõrvale kaldun, olen kohe tujukam ja unisem ning käivitumine võtab rohkem aega."

7.15 Töölesõit. Kahjuks on rohelistes piirkondades elamise lõiv igahommikune kohustuslik 45 minutit ummikutes.

"Hommik on väga täpselt planeeritud, sest autosse tuleb jõuda hiljemalt 7.15. Juba viieminutiline hilinemine tähendab kümme minutit pikemat ummikus venimist."

8.00 Töösse sisseelamine. Kadri tööpäev algab kontorilaua taga ajalehtede lugemisega, milleks kulub umbes veerand tundi. Edasine sõltub päevast, kuid läbivaks märksõnaks on koosolekud ja nõupidamised.

"Olen hästi palju suhtlemist teistele delegeerinud. Kokku on päevas keskmiselt 20 kontakti - kliendid, oma maja inimesed, väliskolleegid. Nõupidamise käigus toimub ka nooremate kolleegide juhendamine," toob naine välja koosolekutest tekkiva lisaväärtuse. "Efektiivse koosoleku võti on hea ettevalmistus, koosoleku eesmärgist juhindumine, kindlate kokkulepete ja otsusteni jõudmine. Samuti on oluline koosolekute ohjamine, nagu ka see, et koosolekul osaleksid õiged inimesed."

10.00 Koosolekud ja arutelud jätkuvad majaväliselt ehk siis klientide ja partneritega ning seda hilisematel hommikutundidel või siis pärast lõunat. Siinkohal meenub Kadrile üks naljakas juhtumine seoses kultuuriliste-rahvuslike eripäradega.

"Ükskord tuli kohale kolm-neli ärimeest Soomest, kes laiendasid oma tegevust Eestisse. Lepiti kokku tund aega nõu pidada, sest nad pidid kohe edasi tõttama. Mehed rääkisid pikalt ja uhkusega oma ärist, uurisid põhjalikult KPMG kohta. Kui 40 minutit oli möödunud, rääkisime ka sellest, mida tuleb äriühingu asutamiseks teha. Siis, kui hakkasime juba kokkuvõtteid tegema, tulid need päris küsimused. Nende jaoks oli aega viis minutit ja neid tuli enam-vähem jooksu pealt arutada. See oli päris naljakas."

12.00 Lõuna. Kadri püüab toituda tervislikult, pidades kinni põhimõttest, et tähtsaimad on just hommiku- ja lõunasöök. Pärastlõunase suhkruvajadusega toimetulekuks tuleb siiski vahel ka kiusatusele järele anda ja šokolaad põske pista. Seda, et lõunatundidesse mahuks treening, massaažiseanss või kosmeetiku külastus, peaaegu ette ei tule.

"Üldjuhul ei luba südametunnistus hinnalisel päevasel ajal isiklike asjadega tegeleda. Tõsi, õhtusel ajal tööasjadega tegeledes selliseid süümepiinu ei tunne," naerab Kadri. "Tööasjad ei jää ju ainult tööle, kuigi õhtul töötamine on võrreldes möödunud aastatega vähenenud. Samas liigub mõte kõige kiiremini just kella 21 ja 24 vahel. Jõuan teinekord õhtul kahe tunniga rohkem tööd teha kui poole päevaga. Keskendumine on lihtsalt nii täielik, kui muid segajaid ei ole."

13.00-17.00 Pärastlõunasse on pikitud projektinõupidamised kolleegide ja klientidega, konverentskõned väliskolleegidega ning telefonivestlused, tööde koordineerimine ja töötajate murede kuulamine, hinnapakkumiste koostamine, koolituste, ettekannete, artiklite ja reklaammaterjalide ettevalmistamine, arendusprojektidega tegelemine.

"Ma ei ole eriline planeerija. Kõik kohtumised, nõupidamised jm üritused panen loomulikult kalendrisse, kuid sisulise töö tegemise osas on nimekiri, mida pidevalt täiendan. Ainult minu panusest sõltuv töö toimub prioriteetide alusel vastavalt sellele, kuidas nad ootamatute olukordade ja planeeritud tegevuste vahele paigutuvad. Pool päeva on tavaliselt kindlate tegevustega planeeritud ja ülejäänud osa on valmis sisuliseks tööks ning ootamatusteks."

17.00-19.00 Koju ja lülitumine teisele lainele. Kadri lahkub töölt vastavalt võimalusele ja vajadusele, igal juhul ei kuku kell viis pastakas käest. Suurem söögitegu ei kuulu argipäeva õhtusse, sest terve perega ümber söögilaua istumise rituaali ei ole. Järjest keerulisem on leida 15aastase pojaga ühiseid tegevusi. Õhtuti ja ka paljudel nädalavahetustel on Kadri poja jaoks olemas, teineteise tegemiste ja soovidega kodus arvestatakse.

"Kui tekib põhjus korralik õhtusöök teha, saan sellega suurepäraselt hakkama ja naudin kokkamist väga."

20.00-23.30 Õhtune trenn , kodused toimetused, lihtsalt olemine.

"Igasse nädalasse kuulub kindlalt ka bailatino. Ladina-Ameerika rütmid on tempokad ja mõnusad ning ümberlülitumine on selles trennis täielik." Kadri naudib lisaks aktiivsele tegevusele ka lihtsalt kodus olemist. Raamatu valik algab kirjanikust - lemmikuks on William Somerset Maugham, viimased head elamused S?ndor M?railt. "Kui saab, ja on saanud üha enam, naudin pigem vaba aega. Ka kodused toimetused võivad teinekord tõeline nauding olla. Väljalülitamise tehnikate osas on minu õpetaja olnud Eckhart Tolle, kes ütleb, et elada tuleb olemasolevas hetkes."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing