Elo Odres • 7. november 2006 kell 22:00

Mesoteraapia poeb naha alla

Võrreldes näiteks kreemidega, jõuavad toimeained mesoteraapia käigus nahka efektiivsemalt. Eestis pole mesoteraapia eriti populaarne protseduur olnud, kuigi seda meetodit tuntakse maailmas juba poolsada aastat.

Ilukeskus Medemis on üks väheseid kohti, kus Eestis mesoteraapiat tehakse. Mesoteraapia metoodika pole pärast seda, kui Prantsuse arst Michel Pistor selle eelmise sajandi keskel välja töötas, palju muutunud. Küll aga lähevad järjest tõhusamaks nahka süstitavate lahuste komponendid, selgitab Medemise meditsiiniõde Julia Kudrjavtseva.

Lahuseid on erinevaid ja neist valitakse õige vastavalt patsiendi probleemile. Näole naha noorendamiseks ja jume parandamiseks süstitav bioloogiline lahus NCTF 135 sisaldab vitamiine, mineraale, aminohappeid, nukleiinhappeid ja koeensüüme. Julia juhib tähelepanu, et kõik mesoteraapias kasutatavad ained on samad, mis inimese organismis loomulikultki esinevad. "Me ei vii organismi midagi võõrast," rõhutab Julia.

Kehapiirkondades tselluliidiraviks süstitavad lahused sisaldavad rasvarakke lagundavaid aineid. Veel on eraldi lahus lihastoonuse parandamiseks ehk siis lõtvunud näokontuuri pinguldamiseks.

Olgu öeldud, et mesoteraapia pole mingi lõõgastav protseduur! Kuigi torked pole väga valusad, teeb õde neid tihedalt üksteise järel, nii et enese kogumiseks aega ei jää. Valu iseloomu poolest (väikesed tihedad valuaistingud) võiks seda võrrelda ehk kulmude kitkumisega.

Mesoteraapia pole midagi väga hullu. Protseduur kestab kõigest 15-20 minutit. Siiski ei maksaks kohe samale päevale planeerida üritusi, kus peab hea välja nägema. Või õigem oleks vist öelda, et mesoteraapisse tuleks minna sellisel päeval, kui pärast on võimalik rahulikult koju minna. Esiteks võib näol paari tunni jooksul olla punetavaid laike ja nägu ise on lahusest kleepuv. Teiseks peaks laskma nahka viidud kasulikel ainetel rahulikult mõjuda ja pooridel hingata, mitte neid kohe meigiga jälle ära ummistama.

Kuigi mesoteraapiat soovitatakse teha kuurina, kord nädalas ja nii neli nädalat järjest, võis väikest jume paranemist märgata ka ühe korra järel. Ka vabanesin ma korrapealt kahest ennast spetsiaalselt protseduuri päevaks nina kõrvale sättinud vistrikust.

Üldiselt mõjub mesoteraapia paremini rasusele nahale, ahendades poore. Kuid vastunäidustatud pole see ka kuivale nahale, kuna parandab naha verevarustust. Põhiliselt kasutatakse seda protseduuri aga tselluliidist vabanemiseks. Kehale peaks mesoteraapiat tegema veidi pikema kuurina, 1-2 korda nädalas kuus korda järjest.

Ühe protseduuri hind näole on Medemises ligi tuhat krooni.

Fotod: Julia-Maria Linna

Hetkel kuum