8. november 2006 kell 22:00

Tarkvara ühendusplatvorm töötab ka süsteemidevahelise tõlgina

Tarkvarasüsteemide ühendusplatvorm võimaldab peale ühenduste korrastamise ka liidestusi vähendada, sest iga süsteem on ühendatud ainult ühendusplatvormiga.

Kui teie ettevõttes on juba kaks või enam suuremat andmebaasi või rakendust, siis mingi hetk tuleb tegeleda ka nende ühendamisega, et ühest süsteemist andmeid teise viia. Kui seda jooksvalt vastavalt vajadusele teha, võib lõpuks valitseda firmas IT-kaos. Kui aga varakult võtta kasutusele tarkvara, mis kõiki süsteeme haldab, tõenäoliselt pääseb sellest.

Pärast sellise ühendusplatvormiga sidumist on võimalik luua kesksüsteemi siseselt erinevaid seoseid ning kaasata ka uut infosüsteemi andmevahetusprotsessi. Siit on näha veel üks ühendusplatvormi eelis: liidestusi on igal ajal võimalik juurde luua ning vastavalt vajadustele muuta ja eemaldada.

Kui aga on soov panna omavahel suhtlema väga erinevad infosüsteemid, mis üksteisest aru ei saa, siis selle eesmärgi teostamiseks on võimalik ühendusplatvormi lisada tõlketeenused.

Näiteks võib kujutada ette olukorda, kus eestlane soovib rääkida jaapanlasega, kuid kumbki ei oska teise keelt. Kui nüüd kaasata sinna suhtlusesse tõlk, kes oskab nii eesti kui ka jaapani keelt, siis saab tema abil suhtlus siiski võimalikuks.

Antud näidet ühendusplatvormi konteksti tuues võiks olla näide selline, et asutus integreerib oma e-posti serveri ühendusplatvormiga. Pärast seda saavad kõik teised liidestatud süsteemid e-posti serveriga suhelda. Paljudele süsteemidele pole aga sellist suhtlust ette nähtud ning eesmärgi võimaldab teoks teha tõlketeenus, mis oskab erinevatest sõnumiformaatidest luua e-kirju.

Tänu sellele teenusele saavad nüüd infosüsteemid saata andmeid ka asutusest välja kõigile tuttavas e-posti formaadis.

Klientidele ning äripartneritele meeldib selline funktsionaalsus kindlasti väga ning ettevõte ongi saavutanud konkurentsieelise.

Autor: Rein Kadastik

Hetkel kuum