Borati poolt või vastu - külmaks see mees ei jäta

Ardo Kalda 10. november 2006, 00:00

Boratiga on omamoodi lugu. See mees ei saa jätta sind neutraalseks, et ei mina ei tea ja ei oska öelda, mis ta nüüd on.

See ei ole võimalik.

Võimalik on aga variant, et satud temast ahvivaimustusse - või ei satu, kuna oled kasahh või juut. Tegelikult ei tohiks ka viimased end väga solvatuna tunda, sest poliitiliselt totaalselt ebakorrektse Borati väljamõtleja ja osatäitja Sasha Baron Cohen on ka ise pesuehtne juut ning tögab filmis tegelikult ennast.

"Borat" on üles ehitatud nii, et suurem osa pealtvaatajatest on nimiosalise esimeste lausete kõlades juba naerust kõveras ja kui filmi lõputiitrid jooksma hakkavad, pühib enamik neist pisaraid ning läheb koju, tervitades teel kõiki vastutulijaid: "Jagshemash!"

Borat on inimesena tükike seda, kes me tahaksime olla.

Mitte, et me tahaks olla Kasahhi telereporterid, jälitamas Pamela Andersoni, vaid me igatseme sõna- ja mõttevabadust.

Teoreetiliselt on need muidugi olemas, kuid kui paljud julgevad end nii ehedalt ja vahetult väljendada kui Borat seda teeb? Jumal hoidku, kui keegi peaks Ameerikas suhu võtma sõna "neeger"!

Borat on piiritult aval ja süüdimatu mees, kes ei tea poliitilistest reeglitest midagi. Andes siiralt hinnanguid ning õppides ameeriklastelt, reisib ta läbi "US ja A".

Juba enne filmi esilinastust pidi Sasha Baron Cohen pressikonverentsidel andma vastust Kasahstani üritustele lükata ümber kõik see, mida "Boratis" nende riigi kohta räägitakse.

Esmalt teatas ta läbi Borati suu, et tänu 2003. aasta reformidele võivad naised nüüd bussis ka sees reisida ja homoseksuaalid ei pea enam siniseid mütse kandma. Samuti kinnitas Borat, et tal pole härra Coheniga mingit seost ja tal on plaan see juut kohtusse kaevata. Kasahstani kinnitustele, et neil koheldakse naisi võrdselt meestega ja kõik usud on lubatud, vastas Borat, et need väited on tülgastavad väljamõeldised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing