9. november 2006 kell 9:01

Häädemeeste vallavanem jäi kihutamise pärast jalameheks

Häädemeeste vallavanem Urmas Aava jäi augustis politseile vahele kihutamisega, mille eest talle määrati 1380kroonine trahv ja peatati kuuks tema sõidukijuhtimise õigus, kirjutas Pärnu Postimees.

Aava kaebas otsuse Pärnu maakohtusse, mis eelmisel nädalal jättis kaebuse rahuldamata.

Häädemeeste vallavanem Aava jäi vahele 4. augustil, kui politseinikud mõõtsid Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 164. kilomeetril 100kilomeetrist tunnikiirust lubanud liiklusmärgi mõjupiirkonnas tema auto kiiruseks 137 kilomeetrit, mis pluss-miinus viiekilomeetrise eksimuse korral teeb kiiruseületamiseks 32 kilomeetrit tunnis.

Aava tunnistas, et ta ületas 4. augustil tõepoolest kiirust, kuid ei osanud öelda, miks ta seda tegi. "Ma ei mäleta, miks kiirustasin," ütles ta.

Häädemeeste vallavanem arvas, et kuuks ajaks jalameheks jätmine tema tegemisi ei sega. "Pärnu linnapea Mart Viisitamm sõitis ühel hommikul bussiga, minagi võin kuu bussiga kodust tööle sõita. Autoroolis olen olnud 15 aastat, enne seda mul 24 aastat lube ei olnud. Usun, et kuu aega autota olla ei ole probleem," rääkis Aava.

Peale kiiruseületamiste on Aava paturegistris purjus peaga sõitmine. Kuus aastat tagasi mõõtis politsei mehel rooli taga alkoholijoobe. Aava eitas toona alkoholi pruukimist, kuid tunnistas, et jõi enne rooliistumist Iiri kohvi, mis sisaldab viskit.

Hetkel kuum