Tartu pensioniameti eksjuht sai trahvi pistise võtmise eest

10. november 2006, 11:51

Kohus mõistis endise Tartu pensioniameti
juhi Anne Jõgi ja sotsiaalkindlustusameti IT-peaspetsialisti Jaanus Jõgi süüdi
pistisevõtmises, kirjutas SL Õhtuleht.

Kokkuleppemenetluse korras kriminaalasja läbi vaadanud Harju maakohus kinnitas kohtualuste ning riigiprokurör Laura Feldmannise vahel sõlmitud kokkulepped ja määras Tartu pensioniameti direktorina töötanud Anne Jõgile pistise võtmise eest karistuseks trahvi 11 760 krooni.

Sotsiaalkindlustusameti IT-peaspetsialistina töötanud Jaanus Jõge karistas kohus mitme pistisevõtmise eest üheaastase vangistusega tingimisi kolmeaastase katseajaga. Süüdimõistetutel on õigus kohtuotsus 15 päeva jooksul vaidlustada.

Kaitsepolitsei ja riigiprokuratuuri eeluurimisel tuvastatu kohaselt said Tartu pensioniameti direktorina töötanud Anne Jõgi ja IT-peaspetsialistina töötanud Jaanus Jõgi 1999.–2005. aastani Tartu pensioniameti ning sotsiaalkindlustusameti tarbeks IT-töid ja teenuseid teinud aktsiaseltsi Medisoft ühelt juhatuse liikmelt varalisi soodustusi. Süüdistuse kohaselt tagasid varalisi soodustusi saanud ametnikud vastutasuna selle, et Tartu pensioniamet kui sotsiaalkindlustusamet tellis oma infosüsteemiga seotud IT-teenused just sellelt firmalt.

Nii sai Anne Jõgi 2003. septembris ja novembris ühelt Medisofti juhatuse liikmelt kaks korda 8376 krooni selle eest, et oli 2002.-2003. aastal tellinud Medisoftilt Tartu pensioniameti tarvis kuus IT-koolitust 31 860 krooni eest.

Varjamaks asja tegelikku olemust, kanti raha Jõgi pangakontole selgitusena – laenu tagastus. Tegelikult Jõgil selle firma ega juhatuse liikmega laenusuhteid polnud.

Endiselt Medisofti juhatuse liikmelt sai varalisi soodustusi ka Tartu pensioniameti informaatikaosakonna peaspetsialisti, hiljem sotsiaalministeeriumi infotehnoloogia peaspetsialistina töötanud Jaanus Jõgi. Kohtus leidis tõendamist asjaolu, et IT-spetsialisti Jaanus Jõgi ning endise ASi Medisoft juhatuse liikme vahel oli üksmeel, et Jõgi täidab ametiülesandeid selliselt: sotsiaalkindlustusamet sõlmib kaks infosüsteemi puudutavat lepingut just aktsiaseltsiga Medisoft ja saab selle eest varalist soodustust.

Kapo tuvastatu kohaselt võttis Jaanus Jõgi vastu nii sularaha kui ka laskis seda kanda enda pangakontole. Nii sai ta 1999. aastal enda nimel vormistatud töövõtulepingu alusel Medisoftist tulu üheksa korda summas 25 712 krooni. Medisofti tehtavad tööd kattusid tegelikkuses ametniku teenistuskohustustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2006, 11:51
Otsi:

Ava täpsem otsing