Uus trend USAs: tööotsijad tulevad intervjuule koos vanematega

Mariliis Pinn 10. november 2006, 11:24

Personalijuhid on harjunud suhtlema töö otsijatega,
kuid nad ei ole harjunud nende vanematega suhtlemisega, mida tuleb tal järjest
sagedamini teha. Järjest rohkem abistavad USA vanemad oma lastel tööd leida.

USA vanemad otsivad tööpakkumisi oma järeltulijatele, käivad töölaatadel, suhtlevad ülikoolide karjääriteenistustega, lepivad kokku tööintervjuu aja. Nad isegi tulevad sinna kaasa ja helistavad pärast, et küsida, miks nende laps tööd ei saanud.

Personalijuhid kutsuvad neid ülihoolitsevaid emasid-isasid helikoptervanemateks. Nad on terve elu oma lapsi jumaldanud, täites nende lapsepõlve huvialaringidega kuni ülikoolist läbivedamiseni, kirjutas Forbes.

USA noored peavad vanemaid usaldusväärseteks nõuandjateks ning tänapäeva sidevahenditega on nad harjunud sagedamini neid oma otsustesse kaasama.

Peale ülikooli lõpetamist on inimese järgmine tähtis eluetapp on töö otsimine ja vanemad üritavad ka siin igatpidi aidata.

Florida ülikooli karjääriteenistuse juht Melanie Parker sõnul arvavad vanemad, et nad aitavad oma lapsi, kuid sellel on tagajärjed. "Tulevikus, kahekümnendate eluaastata keskel peavad need lapsed ikkagi iseseisvuma," ütles Parker.

Üldiselt trend tekitab personalijuhtidele muret, kuid tihe konkurents andekate noorte pärast sunnib neid olema meelepärased nii tööotsijatel kui nende vanematele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2006, 11:13
Otsi:

Ava täpsem otsing