ÄP fototoimetus • 12. november 2006 kell 22:00

PRIA maksab toetusteks 48 miljonit krooni

Kuni 29. novembrini saab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametist (PRIA) taotleda metsamajanduse toetust, mille väljamaksmiseks kulub tänavu veel ligi 48 miljonit krooni.

Eraisikud saavad toetust taotleda kahjustatud metsa taastamiseks ja noorendiku hooldamiseks, metsaühistud lisaks nimetatud tegevustele veel metsahooldustehnika ja taimekaitsevahendite soetamiseks, ühistu tegevuse ja arendustegevuse toetamiseks.

Kahjustatud metsa taastamiseks antakse toetust 11 700 krooni hektari kohta, noorendiku hooldamiseks kuni 2400 krooni hektari kohta. Metsahooldustehnika ja taimekaitsevahendite soetamiseks antakse toetust kuni 50% abikõlblike kulude maksumusest.

Metsaühistu tegevuse toetamise puhul antakse toetust kuni 75% abikõlblike kulude maksumusest, kuid mitte rohkem kui 100 000 krooni ühe metsaühistu kohta. Arendustoetuse puhul antakse toetust kuni 50% abikõlblike kulude maksumusest, kuid mitte rohkem kui 1 500 000 krooni ühe metsaühistu kohta.

Lisaks tuleb taotlejal jälgida, et ta poleks saanud viimase kolme aasta jooksul eraldatud vähese tähtsusega abi rohkem kui 1 564 660 krooni.

Metsamajandamise toetuse eesmärk on aidata kaasa metsade säilitamisele ja arendamisele ning töökohtade hoidmisele maapiirkondades.

Toetuse esimene taotlusvoor oli tänavu kevadel ning toona esitati PRIA-le 267 taotlust kokku 11 miljonile kroonile.

Autor: ÄP

Hetkel kuum