Kadri Jakobson • 12. november 2006 kell 22:00

Rüütli PR-nõunik asub tööle Estonia teatrisse

"Kui mu töö Kadriorus otsa sai, hakkas tulema järjest tööpakkumisi, ilma et ma oma CVd üldse kuhugi saatsin," rääkis Raun.

Ta tunnistas, et nii mõnedki pakkumised olid rahaliselt palju tasuvamad kui Estonia oma. "Minu sissetulek praegu Estonias on väiksem kui Kadriorus. Kuid eks siin ole muud motivaatorid," rääkis Raun.

Ta selgitas, et on muusikat õppinud ning veerand sajandit tagasi oli tema esimene töökoht Estonia, kus ta poistekoori lauljana üles astus.

Rauna tegevusvaldkonnaks nõunikuna saab suhtekorraldus, meedia- ja välissuhted.

President Arnold Rüütli endine julgeolekunõunik Jüri Kaljuvee ja endine avalike suhete nõunik Ester Šank asusid Tallinna linnavolikogu kantseleis nõunikuametisse.

Erinevalt teistest nõunikest saavad presidendilossist tulnud kopsakat lisatasu. Šank teenib linnavalitsuse palgaandmete järgi koos lisatasuga 23 500 krooni ning Kaljuvee 21 100. Ülejäänud kuus nõuandjat peavad leppima 14 800-17 700kroonise palgaga.

"See on selline amet, kus tuleb teha kogu aeg ületunnitööd," kommenteeris värske volikogu avalike suhete nõunik Šank 7200kroonist lisatasu.

"Annan nõu turvaküsimustes, valmistan ette visioonikonverentsi ning kureerin pronkssõduri ümarlauda," nimetas oma tööülesandeid konkreetse tiitlita värske nõunik Kaljuvee. Mehele tehti ettepanekuid ka mitmest eraülikoolist, kuid esialgu eelistas mees linnaleiba.

Šanki sõnul läks endine presidendi teadusnõunik Jüri Kann täiskohaga mereakadeemiasse professoriks.

Endine majandusnõunik Anu Randveer jätkab Rauna sõnul ilmselt Eesti Pangas, sisepoliitiliselt Rüütlit nõustanud Mart Siiman aga Eesti Olümpiakomitee juhina.

240 000kroonise lahkumishüvitise saanud presidendikantselei endise juhataja Tarmo Männi tulevik on Äripäevale teadmata. Presidendi nõunikud lahkumishüvitist ei saanud, kuna nendel töö oli tähtajaline.

Hetkel kuum