Kodutute öömajad asenduvad eluheidikute tasuliste hotellidega

13. november 2006, 08:25

Tallinn kavatseb pooled kodutute tasuta
öömajadest lähiaastail kaotada, muutes need nn eluheidikute hotellideks, kus
ööbimise eest tuleb linnaga sõlmida leping ning voodikoha eest maksta 150 krooni
kuus, kirjutas Postimees.

Algust tegi linnavalitsus selle plaaniga juba suvel, kui üks neljast senisest kodutute öömajast, Akadeemia tee 34 Mustamäel muutus tasuliseks varjupaigaks.

Kui varem sai seal tasuta ööbida ja hommikul tuli kogu oma kraamiga välja astuda, siis nüüd võivad sealsed asukad soovi korral ka päeval oma renditud voodites aega viita, kuid maksta tuleb selle eest 150 krooni kuus.

Juba tuleval aastal ootab samasugune muutus ilmselt ees ka Akadeemia tee 48 kodutute öömaja. «Tänavune talv on lakmuspaberiks, mille analüüsi põhjal teeme otsused,» märkis Tallinna sotsiaaltöö keskuse direktor Kersti Põldemaa.

Kui neljas senises öömajas oli ametlikke voodikohti kõige rohkem 214 inimesele, siis Akadeemia tee 34 öömaja kadumisega jäi selliseid kohti, kuhu külma eest tasuta ööbima minna, järele 160. Kui tuleval aastal muutub tasuliseks ka Akadeemia tee 48 maja, siis kaob veel 40 tasuta voodikohta.

Kuigi kodutuid tekib pidevalt juurde, Põldemaa kohtade vähenemises mingit probleemi ei näe. «Minu arvates peaks Tallinna peale ühest tasuta öömajast piisama,» märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2006, 08:24
Otsi:

Ava täpsem otsing