13. november 2006 kell 6:52

Spordiklubid suruvad peale orjastavaid lepinguid

Spordihuviline, kes mõne pealinna soliidse klubiga aastase liitumislepingu sõlmib, saab kuukaardi küll veidi soodsamalt, kuid lepingut katkestama on klubid nõus vaid mõjuvatel põhjustel, kirjutas SLÕhtuleht.

«Klubis Arctic Sport tuleb sõlmida vähemalt aastane leping,» ütleb klubi kliendikoordinaator Iris Teiter. «Meil on mitmeid erinevaid hinnapakette, mis erinevad kellaaegade poolest. Nii on hommikustel aegadel treenida soovijaile hinnad soodsamad. Ka saab aastase liitumislepingu sõlmija paketti alati vahetada,» ütleb ta.

Klubi koduleheküljel pole hinnapakettide maksumusest küll ridagi, kuid liitumismaks on 999 krooni, lisaks tuleb tasuda 100 krooni riidekapi eest. Täispakett, milles sisaldub kõikide klubis pakutavate rühmatreeningute ja basseini limiteerimata kasutamine ning lisaks palju muid teenuseid, maksab 1180 krooni kuus.

«Lepingut saab lõpetada mõjuvatel põhjustel. Nendeks on tõsised terviseprobleemid jms, näiteks kolimine. Selleks tuleb kuuajalise etteteatamisega tuua avaldus. Päris nii, et inimene tuleb ja ütleb, et enam treeningutes käia ei viitsi, me lepingut ei lõpeta,» teavitab Teiter. Inimestel, kes on klubiga sõlminud kaheaastase lepingu, on võimalik teisel liitumisaastal oma leping soovi korral koheselt lõpetada.

Pealinna ühes paremas spordiklubis Planet Spordis treenimiseks tuleb lunastada kas 200kroonine ühekorrapilet või sõlmida aastane leping. Siis maksab kuukaart 749 krooni.

Hetkel kuum