Uued nõuded kergitavad müüki

Jaana Pikalev 14. november 2006, 00:00

Möödunud kuuga sarnaselt võtavad seegi kord tarbesõidukite müügist suurima turuosa raskeveokid. 33protsendist edumaa selgituseks arvab Mercedest esindav Silberauto OÜ raskeveokite müügijuht Mart Ruus, et aktiivsele müügile andsid tõuke oktoobrist kehtima hakanud uued normid.

"Samamoodi on kõigil kiire olnud CEMT-veolubade taotlemisega, sest taotluse esitamiseks pidid 1. novembriks olema ka kõik veoautod arvele võetud," lisab Ruus.

Oktoobris tegigi võimsa etteaste Mercedes-Benz ja lõviosa müügist läks raskeveokite arvele - 57. Ühtekokku läks Mercedese laost välja 95 sõidukit, mis moodustab pea viiendiku müüdud veokitest.

Nimelt müüdi möödunud kuul 551 tarbesõidukit, mis on järjekordne Eesti rekord. Seda on 71 protsenti rohkem kui 2005. aastal samal perioodil - siis leidis endale omaniku 323 veomasinat.

Tasavägine oli ka suur- ja väikekaubikute müük - mõlemad võtsid turuosas 26 protsenti. Oluliselt rohkem ostetakse just veomasinaid kaubaruumi mahuga alla nelja kuupmeetri. Selles klassis hoiab lippu kõrgel Citro?n Berlingo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing