Noormees hukkus töönõuete puuduste pärast

14. november 2006, 08:46

20aastane mees kukkus katuselt
ehitusmaterjali puitalust alla visates 15 meetri kõrguselt ehitusprahi
hunnikusse, kus turritav metallvarras talle pähe tungis. Noormees suri järgmisel
päeval haiglas.

Tallinna ja Harju tööinspektsiooni juhataja Jaan Kiviall ütleb, et õnnetus juhtus Tallinna lähedal Saha-Lool ehitusplatsil möödunud neljapäeval, kirjutas SLÕhtuleht. Noormees töötas katuseid ehitavas firmas AS Savega. Mis täpselt õnnetuse põhjustas, ei ole veel selge.

«Katusepiirded puudusid. Kui need oleks olnud, oleks selline kukkumine olnud välistatud,» nendib Kiviall ja lisab, et tööinspektsioon leidis töökorralduses ka muid puudusi.

Kiivrit mehel peas ei olnud. «Aga oleks võinud olla. Tänapäeval pole eeskirjades sees, et ehitaja peab ehitusplatsil olema kiivriga. Kiiver peab olema siis, kui on peavigastuse oht. Selge vigastuse oht on siis, kui midagi võib ülevalt pähe kukkuda. Samas võib öelda, et peavigastuse oht on ka siis, kui ta katuselt alla kukub,» selgitab Kiviall. Õnnetuspaigal tehtud piltidelt nägi ta, et mees oli kukkunud ehitusprahi otsa, prahi sees aga olid püsti metallvardad. Üks varras oli mehele pähe tunginud.

Põhja politsei pressiesindaja Tuuli Härsoni sõnul algatati juhtunu uurimiseks kriminaalasi karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb tööõnnetust ning sellele järgnenud surma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2006, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing