Peaminister Ansip õnnitles Bulgaariat

14. november 2006, 14:44

Peaminister Andrus Ansip õnnitles tänasel
kohtumisel Bulgaaria peaminister Sergei Stanisheviga Bulgaariat peatse liitumise
puhul Euroopa Liiduga, teatas valitsus.

Peaministri sõnul toetab Eesti liidu edasist laienemist ning Bulgaaria on liitu teretulnud. "Eestil on hea meel nii Bulgaaria edusammude kui ka Euroopa Komisjoni soovituse üle Bulgaaria 2007. aastast Euroopa liikmeks võtta," sõnas Ansip.

Ühtlasi kutsus ta Bulgaariat üles jätkama uuendusi ja koostööd Euroopa Komisjoniga, mis on heaks eeskujuks ka teistele liitu pürgivatele riikidele. Kohtumisel tunnistas Bulgaaria peaminister, et nüüdsest avaneb riigil parem võimalus õppida Eesti kogemustest. Näiteks pakub Bulgaariale huvi e-riigi arendamine ning Euroopa Liidu vahendite kasutamise praktika.

Ühtlasi väljendas Bulgaaria peaminister heameelt Eesti valitsuse otsuse üle mitte rakendada Euroopa Liiduga liituvate Bulgaaria ja Rumeenia kodanike suhtes tööturu juurdepääsupiirangud. Ansipi sõnul on tööjõu vaba liikumine üks neljast ühisturu põhivabadustest ja on olulise tähtsusega toimiva ühisturu loomiseks. "Eesti on alati pidanud vajalikuks, et kõiki EL liikmesriike tuleks kohelda võrdselt," rõhutas ta.

Bulgaariat ja Eestit ühendab soov liikuda edasi Euroopa põhiseaduse lepingu aruteludega. Peaministrite sõnul on ummikseisust väljapääsu otsimine kõikide liikmesriikide ühine ülesanne. Mõlemad riigid näevad parima võimaliku lahendina põhiseaduse leppe kui terviku heakskiitmist võimalikult väikeste muudatustega.

Majandussuhete arendamiseks on Eesti ja Bulgaaria valitsusjuhtide arvates oluline täiendada riikidevahelist lepingulist baasi. Peaminister Ansipi sõnul on Eesti huvitatud topeltmaksustamise vältimise lepingu võimalikult kiirest sõlmimisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2006, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing