ÄP fototoimetus • 14. november 2006 kell 22:00

Kilk tahab osta sakslastele kuuluvat juustutehast

"Just nüüd on käsil läbirääkimiste faas," ütles Kilk eile õhtul aripaev.ee-le. "Meil on käsil nii-öelda ettevalmistav etapp."

Praeguste plaanide kohaselt peaks ostutehing toimuma järgmise aasta alguses. Kilgi sõnul ei olnud oluline, et ettevõte kuulub sakslastele, vaid just asukoht ja toodang. Ettevõtted asuvad Tartumaal.

Hinda, mille üle läbirääkimised käivad, ei olnud ta nõus avalikustama. "See on konfidentsiaalne info," ütles Kilk. Richterite Meierei osanikud on sakslased Wolfgang Friedrich ja Gottfried Richter. Ettevõtte käive oli eelmisel aastal 1,6 miljonit krooni ning firma lõpetas aasta väikese kasumiga.

Tänavu oktoobris kõik oma tootmised nimetuse Pere Aktsiaselts alla ühendanud Rein Kilk lõi selle liigutusega Lõuna-Eesti suurima toidukontserni. Kilk on oma ettevõtmise selle aasta käibeks prognoosinud 700 miljonit krooni. Pagaritoodete turul on kontsernil rohkem kui 20protsendine turuosa, lihasektoris paar protsenti, toiduõliga katab Pere Aktsiaselts koos lahtise õliga üle poole kogu Eesti turust.

"Usun, et ühiskondlikus toitlustuses oleme Tartus ja Pärnus turuliidrid," on Kilk öelnud ja vihjanud, et tunneb huvi ka piima- ja kalaturu vastu.

Kilgi sõnul käib toiduäris ühtlustumine, sest väikesed ettevõtted ei saa enam suurtega võrdsetel võimalustel võistelda.

Autor: ÄP

Hetkel kuum