14. november 2006 kell 5:23

Ministeerium: seadus ei luba volikogus e-hääletust

Siseministeeriumi teatel ei võimalda kehtiv kohaliku omavalitsuse korralduse seadus võtta e-posti vahendusel vastu volikogu otsuseid, kuid sellist hääletusmoodust kasutav Kaarma vald on oma tegevuse õiguspärasuses kindel, kirjutas Postimees.

Kaarma volikogu kasutas eelmisel nädalal erakorralise istungi läbiviimiseks ja vallale kuuluva maa müügiotsuse vastuvõtmiseks elektronposti võimalusi.

Siseministeeriumi pressinõunik Kärt Einlo teatas aga reedel, et meili teel võib kooskõlastada istungil arutusele tulevaid otsuseid ja õigusaktide eelnõusid,kuid volikogu otsuseid e-posti kaudu vastu võtta ei ole tema sõnul võimalik.

Kaarma vallasekretär Riina Allik ütles, et elektronposti vahendusel võib siiski ka otsuseid vastu võtta. Alliku sõnul ei näe kohaliku omavalitsuse korralduse seadus (KOKS) ette volikogu istungi vormi, et tuleb istuda laua taga ja seal hääletada.

Siseministeeriumi pressinõuniku Kärt Einlo sõnul teostab omavalitsuste üksikaktide üle järelevalvet maavalitsus, seepärast pöördub siseministeerium Kaarma valla juhtumi analüüsimiseks Saare maavanema poole.

Hetkel kuum