Koit Brinkmann • 15. november 2006 kell 22:00

Uus erakond: meie raha järel ei jookse

Tallinna hotelli Ilmarise Residence olid eile kohale tulnud uue erakonna juhtivad poliitikud Mart Laar, Jaak Aaviksoo, Taavi Veskimägi, Tõnis Lukas ja Marko Pomerants. Seinal oli plakat, millel teatati, et õnn ei ole rahas.

Erakond tutvustas oma uut märki, mille aluseks on rahvuslik muster. Erakonna peasekretäri Margus Tsahkna sõnul on uue märgi aluseks ürgne muster, mis töötab hästi alateadvuses.

Tema sõnul on tegemist uue erakonna tutvustamise kampaaniaga, valimiskampaaniat alustatakse jaanuaris. "Eks meie nägu on jäänud veidi häguseks. Kampaania eesmärk on panna inimesed mõtlema." Tsahkna arvates on kaks parteid läinud rahajagamise peale ning neil ei ole mõtet selles võidujooksus osaleda, seetõttu rõhutatakse mitterahaliste väärtusi.

Erakonna peaministrikandidaadi Mart Laari sõnul vajab ühiskond pöördumist nende väärtuste poole, mis hoiavad Eestit õnnelikuna. Selleks on terve pere, terve mõistus ning terve Eesti.

Aaviksoo sõnul tuleb tuua uusi tuuli aina rahalisemaks muutuvasse ühiskonda. "80ndatel olime palju vaesemad, aga õnnelikumad, sündis kaks korda rohkem lapsi." Tema arvates on paljude probleemide lahendus hariduse edendamine. Aaviksoo märkis, et loodetavasti ei tulnud erakond oma mõtetega välja liiga vara. "Eks erakonna eesmärgid peavadki olema pool sammu ühiskonnast eespool," lausus ta.

Hetkel kuum