16. november 2006 kell 8:20

Suhtekorraldaja: IRLi valimisloosung on kõige ebatavalisem

Suhtekorraldaja Ivo Rulli hinnangul on kõige ebatavalisema loosungiga alanud valimiskampaanias välja tulnud Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), vahendas ETV24.

"Kõige huvitavam ja kõige tavatum on IRLi slogan "Õnn ei ole rahas". Esiteks on see hästi pretsedenditu, et üks valimisloosung midagi eitab," ütles Rull täna ETV hommikuprogrammis Terevisioon. "Valimisloosung on enamasti selline edasiviiv ja jaatav ja positiivne. Siin antakse eitus ja see eitus on iseenesest täiesti arusaadav."

Varem Isamaaliidu peasekretäriks olnud Rulli sõnul, kes on meedia andmetel ka praegu tihedalt seotud Isamaaliidu tegemistega, on IRLi valimisloosung üks väheseid, mis tekitab ka mõtlemist ja hakkab dialoogi pidama. Tema hinnangul sõltub kampaania edukus sellest, mida IRL edaspidi pakub.

"Selle lausega kahtlemata Isamaa ja Res Publica vastanduvad sellisele reformierakondlikule raha ja jõukuse teemale," ütles Rull. "Kampaania avakäiguna on see paljutõotav."

Rulli arvates on kõige enam vahendeid reklaami tegemiseks ilmselt Reformierakonnal. "Nende telereklaam on jõuline ja oma pildikeelelt natuke justkui Jehoova kummardajatele suunatud - õnnelikud inimesed, sobiva nurga alt valgus ja väga kena lubadus, et 15 aasta pärast oleme Euroopa viie rikkama ühiskonna hulgas."

"Hunt on taas kitseema kujul meie ukse taha ilmunud, otse Hundisilmalt, käsi valgeks võõbatud ja hääl mesimagus ja pilt roosa," lausu Rull kommenteerides Keskerakonna naiselikkusele rõhuvat kampaania avalööki.

Rahvaliidu kampaaniat tänavapildis esialgu näha pole ning Rulli hinnangul püüavad nad ilmselt võtta hääli rohelistelt ja sotsiaaldemokraatidelt, kes samuti pole veel kampaaniat alustanud.

Hetkel kuum