Christel Karits • 16. november 2006 kell 22:00

Tanel Padari rajult efektse DVD esitlused Tallinnas, Tartus ja Pärnus

Tanel Padar & The Sun esitlevad tuleva nädala lõpus oma uut kontsert DVD-d Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Tallinnas Rock Cafés on lisaks bändile õhtu tõmbenumbriks õhukitarri II meistrivõistlused.

"Telefonikõned ütlevad, et huvi kontsertide vastu on väga suur," kinnitas The Suni mänedžer Aarne Saluraid. Esitluskontserdid toimuvad Tallinnas Rock Cafés, Tartus Atlantises ning Pärnus Sunsetis. Mänedžeri sõnul on seekord hästi suurt tähelepanu pööratud visuaalsele küljele. Eriti Rock Cafés, kus saab näha eriliselt efektseid videolahendusi, et värske DVD materjali rahvani tuua.

Tallinna kontsert tuleb teistest pisut rajum, sest Rock Cafésse on oodata kõige rohkem tõsiseid rokkareid. Ainsana toimuvad esimesel esitluskontserdil ka õhukitarri II meistrivõistlused, mille peaauhinnaks ligi 10 000 krooni maksev hea kitarr. "Võistlejad lihtsalt imiteerivad kidramängu, kes vingemalt teeb, ongi võitja," selgitas Saluraid ja lisas, et eelmised meistrivõistlused võitis naine. Rock Cafés on õhtujuhiks Tanel Tatter. Tartu ja Pärnu kontserdid on pisut lihtsamad, sest need toimuvad klubimuusikat viljelevates kohtades, kuid visuaali osas hinnaalandust ei tehta.

"Lisaks õhtustele kontsertidele toimub igas linnas ka varasem esinemine, kuhu pääseb vanusepiiranguta, et ka noorematel fännidel oleks võimalik esitlustuurist osa saada," ütles Saluraid. Uus DVD tuleb müüki saabuval esmaspäeval.

DVD-l näeb live'is lugusid The Suni albumitelt "Greatest Hits" ja "100% Rock'n'roll", mis on üles võetud peamiselt Õllesummeri pealavalt, osalt ka Ultra Go Live'i esinemiselt suve lõpul. DVD salvestamisteks pandi juulis lauluväljakule püsti Eesti suurim seninähtud vabaõhu telestuudio. Ümber bändi tiirutas 12 kaamerat, osa neist poomidel ja relssidel, osa laval ning lavakonstruktsioonidel ja osa publiku sees. "Tegemist on Eestis kindlalt esimese taolise kontsert-DVDga, mida siiamaani on saanud plaadipoest osta maailmanimega bändide kontsertidega. Nagu suvel lubatud, said fännid teha koos bändiga ajalugu. Rokkiva publiku püüdmiseks liikusid kaameramehed ka publiku seas. Nii mõnigi peaks end pildilt üles leidma," lubas The Suni mänedžer Aarne Saluraid.

Hetkel kuum