Valimistel hüvitiste muutmist ei lubata

Kadri Jakobson 17. november 2006, 00:00

"On elementaarne, et Riigikogu kuluhüvitiste kord vajab muutmist, ja Reformierakond on valmis seda ka kohe tegema, kuid erakondade valimisplatvormid peavad kõnelema Eesti tulevikust," selgitas peaminister Andrus Ansip. "Süsteem, mis meelitab Riigikogu liiget tankima oma auto kütusepaaki korraga nii bensiini kui diislikütust, peab kaduma."

Majandus- ja kommunikatsiooniminister, Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ei arva, et Riigikogu kuluhüvitiste korra muutmine tuleks lülitada partei valimislubaduste sekka. "See puudutab liiga kitsast ringi inimesi. Keskerakonnal on märksa suuremad visioonid, mida me tahame oma valijatele tutvustada. Olen seisukohal, et Riigikogu peab ise selle küsimuse lahendamisega hakkama saama," rääkis Savisaar.

Rahvaliidu juht Villu Reiljan ei pea õigeks kuluhüvitiste korra muutmisega hääli püüda. "Kui lülitada kuluhüvitiste korra muutmine erakonna valimislubaduste hulka, siis tegelikult muutuks midagi alles 2011. aastal valitava Riigikogu jaoks. Seadus on selline, et riigikogulased saavad muuta alles järgmise koosseisu sissetulekut. Järelikult valimislubadusena oleks see populism, mitte probleemile sisulise lahenduse otsimine," rääkis Reiljan.

Isamaa ja Res Publica Liidu kaasesimees Tõnis Lukas on sama meelt. "Valimislubaduste sekka ei tohiks seda lülitada - see kõlaks väga populistlikult. Kuluhüvitiste otsused tuleb teha ära selle koosseisu ajal järgmise koosseisu jaoks," ütles ta. Lukase sõnul pole erakondade vahel kuluhüvitiste korra suhtes kokkulepet.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Ivari Padar ütles samuti, et otsus peab tulema Riigikogu juhatuselt.

"Mind paneb imestama, et tuuakse hüvituseks trolliarveid, talonge ja pitsasid," pugistas Padar naerda. "Need on sellise pisikese mentaliteediga asjad. Mõne kulutuse võiks ikka oma palgast ka teha."

Riigikogu juhatus teatas, et seda küsimust on küll korduvalt arutatud, kuid lõpliku lahenduseni pole veel jõutud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing