Viimsi vald ostab 50 miljoni eest koolimaja

17. november 2006, 08:00

Tormiliselt arenev Viimsi vald tahab kooli-
ja lasteaiakohtade juurdesaamiseks osta Esmarilt 50 miljoni krooniga endise
koolihoone, kuigi alles septembris avas sealmail uksed uus kool.

Viimsi vallavolikogu andis teisipäeval vallavalitsusele volituse osta Esmarilt 50 miljoni krooniga endise Kirovi-nimelise kalurikolhoosi peahoone, kus enne tänavu septembris valminud Eesti suurimat koolimaja õppisid Viimsi lapsed.

Vallavanem Urmas Arumäe sõnul on vald seatud sundkäigu ette, sest elamuid kerkib poolsaarele nagu seeni pärast vihma ning juba aasta pärast jääb ka uus koolimaja kitsaks.

«Meil [vallavalitsusel] lasub ju valla elanike tohutu surve, sest kooli- ja lasteaiakohti ei jätku ning uus uhke koolimaja on järgmisel aastal kurguni täis,» ütles Arumäe.

50 miljonit krooni on summa, millega Esmar nõustub firmale kuuluvat hoonet vallale müüma. Arumäe sõnul on see asjatundjate väitel täiesti mõistlik hind, sest niisuguse raha eest uut koolimaja rajada ei saaks. 2002. aastal ostis Esmar enampakkumisel sama maja 10 miljonit krooni odavamalt.

Arumäe sõnul ei saa aga esialgu veel rääkida ostu-müügilepingu sõlmimisest, sest maja juurde kuuluv maa on alles erastamata ning märtsist kehtima hakanud korra järgi ei ole enam võimalik hooneid vallasvarana müüa. Koolimaja ostmine tuleb kõne alla alles siis, kui Esmar on saanud krundi erastada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2006, 07:59
Otsi:

Ava täpsem otsing