Iseseisvuspäeva vastuvõtt võib toimuda Tartus

Mariliis Pinn 18. november 2006, 12:10

President Toomas Hendrik Ilves pakkus Eesti
Maaülikooli konverentsil esinedes, et järgmise aasta 24. veebruaril võiks
presidendi iseseisvuspäeva vastuvõtu korraldada Tartus.

"Praegu tuleb möönda, et Eesti jääb päev-päevalt väiksemaks, koondudes aina Tallinna poole ja võttes ääremaalt jõudu," märkis Ilves. "Ma ei taha Tallinna halvustada, tema väärtust riigi pealinnana kahandada. Aga me peame teiste piirkondade tähtsust esile tooma."

Üheks võimaluseks rõhutada teiste linnade tähtsust olekski Ilvese sõnul presidendi vastuvõttude korraldamine väljaspool Tallinna, kirjutas postimees.ee.

"Ma arvan, et juba tuleva aasta veebruaris peaks see üritus toimuma teadmiste linnas Tartus," ütles ta. "Ja miks ei võiks aasta pärast, kui Eesti riik tähistab oma 90. iseseisvuspäeva, pidada president kõne Pärnus. Linnas, kus meie iseseisvus 1918. aastal välja kuulutati."

Presidendi kantselei on arutanud 24. veebruari vastuvõtu korraldamist Tartus ka peaminister Andrus Ansipiga. "Minu arvates on see väga hea idee," tõdes Ansip. "President Ilvese ideed on olnud üldse väga sümpaatsed. Ka tema Ida-Virumaa visiidil vene elanikkonnale edastatud sõnum näitab, et ta on Eestimaa ühendamise oma südameasjaks võtnud."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2006, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing