Parke renoveeritakse aastaringselt

Mariliis Pinn 19. november 2006, 14:20

Kristiine linnaosa Löwenruh parki
paigaldatakse 58 valgustit ja pannakse maha kaks kilomeetrit kaablit.
Pargivalgustuse paigaldustööd lõpetatakse detsembri esimesel dekaadil.

Lisaks pargiteedele saavad eraldi proþektorvalgustuse Löwenruh lõvi, ajalooline jääkelder ja pargis olev veesilm. Valgustuse paigaldustöid teostab Löwenruh pargis Tallinna Kommunaalameti tellimusel AS Elero Elektritööd. Valgustite alusplaani autorid on arhitektid Kersti Lootus ja Katrin Etverk. Löwenruh pargis on XIX sajandile iseloomulikud alleed, tiigid ja ehitised nagu tõllakuur-ait, jääkelder, sild ning lõviskulptuur. Tööde maksumus on miljon krooni.

Linnapea Jüri Ratase sõnul on parkide korrastamine üks linna prioriteete. “2007. aastal kavatseb linn investeerida 14-sse parki, avada Bastioni käigud, projekteerida ja alustada Rocca al Mare rannapromenaadi ehitust ning tellida projektid Katariina kai konserveerimiseks, Lõime tänavale esplanaadi rajamiseks ja Männi parki lava ning kõlakoja ehituseks,” ütles linnapea.

Juba järgmise aasta jaanuaris on kavas avada Rootsi ja Ingeri bastioni alused käigud. Kultuuriväärtuste ametile eraldatakse bastioni 380 meetriste käikude renoveerimise lõpetamiseks ja Plate torni renoveerimiseks 10 miljonit ning kommunaalametile Skoone bastioni rekonstrueerimiseks viis miljonit krooni, teatas Tallinna pressiteenistus.

Kadrioru Luigetiigi ümbruse rekonstrueerimiseks on volikogule kinnitamiseks saadetud eelarves ette nähtud 13,7 miljonit. Kesklinna Falgi pargi rekonstrueerimiseks on kavas eraldada 1,5 miljonit ja Kanuti aia purskkaevude ehitamiseks 3,5 miljonit krooni. Haabersti linnaosa saab eelarve kohaselt kaks miljonit Kakumäe rannapargi korrastamiseks ja 10 miljonit Rocca al Mare rannapromenaadi projekteerimiseks ning ehituseks. Kristiine linnaosa Löwenruh pargi ehituseks on kavandatud kuus miljonit krooni. Mustamäe parditiigi rekonstrueerimiseks viis miljonit ja kõlakoja projekteerimiseks 0,5 miljonit. Lasnamäel on kavas alustada Tondiloo haljasala korrastamist, milleks on järgmise aasta eelarves kaks miljonit. Nõmme haljasalade korrastamiseks on kavas eraldada 4,2 miljonit. Renoveeritakse Nõmme Ema park ja Ravila park. Pirita linnaosa saab miljon krooni Lillepi pargi rekonstrueerimistöödeks. Põhja-Tallinnas rekonstrueeritakse järgmisel aastal Stroomi ranna puhkeala, tellitakse Katariina kai konserveerimise projekt ja Lõime tänavale esplanaadi ehituse projekt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. November 2006, 14:20
Otsi:

Ava täpsem otsing