Silvia Kruusmaa • 19. november 2006 kell 22:00

Toomas Vilosius nõustab Tallinki juhte

"Vastan neile küsimustele, mida minult küsitakse," võttis Vilosius oma tööülesanded ühte lausesse kokku.

Vilosiuse sõnul on tema töövaldkonnaks Tallinki ja Silja Line'i töötraditsioonide ühtlustamine. "Et kujundada kahest ettevõttest ühtseid väärtusi kandev korralik firma," selgitas Vilosius aripaev.ee-le.

Vilosius nentis, et tema tööpõld on tohutu. "Ärikultuur, majandusküsimused, tuleb analüüsida kulutusi reisijate kohta, hankeid."

Ettepanek sellele ametikohale asuda tuli Tallinkilt. "Ettepanekutest, mis mulle tehti, tundus see kõige huvitavam. Teised pakkumised olid seotud mu varasema tööga ehk sotsiaalsfääriga," rääkis Vilosius.

Vilosius on rahul, et saab proovida elus midagi muud. "See on minu jaoks täielik kannapööre," ütles ta. Samas märkis ta, et on alles puhas leht ja viib ennast kurssi Tallinkiga.

Vilosiuse sõnul on tema palk samas suurusjärgus kui Regionaalhaigla juhatuses, kus ta palk oli 40 000 krooni.

Vilosius ei usu, et viimase aja skandaalid Tallinki juhatuse ümber vähendaksid piletimüüki, nagu seda on väitnud Soome meedia. "Piletimüük ei ole ju kuust kuusse stabiilne," ütles ta.

Viimaste nädalate probleemide taga on Vilosiuse sõnul töökultuuride erinevus. Ta ei tahtnud skandaali põhjustele lõplikku hinnangut anda, märkis vaid, et meediast läbi käinud info on olnud ühepoolne. "Proovin järgnevatel nädalatel rääkida ka Silja Line'i esindajatega," rääkis ta. Vilosius rõhutas, et Tallinki skandaali silumine ei ole tema otsene tööülesanne.

Kas skandaal ka Tallinki mainet kahjustab, ei osanud Vilosius öelda. "Oskan seda kommenteerida võib-olla paari kuu pärast," ütles värske Tallinki nõunik.

Hetkel kuum