Raivo Sormunen • 19. november 2006 kell 22:00

Viisnurgalt ja PTA-lt tugev pitser

Lisanimekirjas noteeritud Viisnurga ja PTA aktsiad lõpetasid möödunud reedel enam kui 10protsendilise plussiga.

Viisnurga aktsia 11,8% ralli taga (2,55 euroni = 39,90 krooni) süüdlasteks võib pidada väga aktiivseks muutunud väikeinvestoreid, kes juhindusid Hansabank Marketsi värskest ostusoovitusest.

Ettevõte andis aktsiale kõrge riskiastmega ostusoovituse ja tõstis hinnasihi 3,25 eurolt 3,5 euroni (54,76 krooni). Ehkki Hansabank alandas Viisnurga 2006. aasta käibe- ja marginaalselt ka kasumiprognoosi, hindab ta senisest märksa väärtuslikumaks ettevõttele kuuluvat maad.

Huvitav on kõrvalt vaadata, kui kiiresti jõudsid investorid seekord Viisnurga aktsia kallale. Tavaliselt on pankade analüüsid jätnud investorid külmaks või on uudistele reageeritud väga pika vinnaga. Praegu toimuv näitab aga selgelt, et aktsiaturgu jälgivate investorite arv on kasvanud mitu korda ja reageeringud uudistele on äkilised.

Huvitavalt on kahel viimasel päeval käitunud ka PTA. Neljapäeval üle 8% tugevnenud rõivatootja ja -müüja väärtpaber lisas reedel hinnale veel 10% ning peatus rekordilisel 4,05 euro (63,37 krooni) tasemel. Kolmapäeva hommikul teatas PTA, et ostab Poolast seitset poodi opereeriva naistepesu jaemüügiketi. Nädal tagasi tuldi välja sooviga suurendada osalust Valgevene naistepesu tootvas firmas Milavitsa.

PTA puhul on väga põnev jälgida, mis hakkab juhtuma homsest, kui börsil noteeritud PTA aktsiate arv hüppab 1,95 miljonilt 37,95 miljonini ehk ühise mütsi alla tuuakse ka endised Silvano grupi aktsionärid.

Hetkel kuum