Indrek Kald • 20. november 2006 kell 22:00

10 nõuannet lennupileti ostmiseks veebis

1. Kui kasutate kogu reisi jooksul ühte lennufirmat, alustage lendude planeerimist lennukompanii kodulehe külastamisega. Tihti saate soodsaima hinna just sealt. Mõne odavlennufirma pileteid saabki broneerida vaid internetis.

2. Olge paindlikud lennupäevade suhtes, kui veebileht seda võimalust pakub. Mõne lennufirma koduleht vaatab hindu +/- 3 päeva, mõni nädala ulatuses, võrreldes teie algselt valitud kuupäevaga. Ekraanile kuvatakse siis iga päeva väljumiste hinnad. Sõltuvalt lennuki täituvusest võib ka ainult ühe päeva võrra muudetud lennuaeg tähendada üsna suurt hinnavõitu.

3. Kui teil on aega ja huvi, vaadake hindu mitme lennufirma kodulehelt. Eestisse lendavate kompaniide nimekiri asub Tallinna lennujaama veebilehel. Näiteks ei pruugi ühe firma otselend olla alati odavam teise kompanii ümberistumisega lennust.

4. Mõne lennufirma kodulehe otsingumootor lubab ümberistumistega lennu puhul ise ka marsruuti komplekteerida (inglise keeles on see tavaliselt multi-city, multi-segment vms). Kui näiteks sisestate reisi algpunktiks New York ning lõpp-punktiks Seattle, võib lennufirma pakkuda ümberistumist Chicagos, teie aga eelistaksite lennata Denveri kaudu. Siis otsige lende New Yorgist Denverisse ning edasi Denverist Seattle'isse.

5. Lisaks võite lennuvariante vaadata reisibüroode kodulehtedelt. Go Traveli, Kaleva Traveli, Estraveli jt Eesti reisibüroode veebis asub lennuhindade andmebaas, kus saab soodsaimat hinda otsida terve nädala ulatuses, võrreldes algse lennupäevaga. Andmebaasi eeliseks on otsing eri lennufirmade seast. Mainitud reisibürood kasutavad oma otsimootoris ühte ja sama lahendust - Amadeusi broneerimissüsteemi. Vahel on hea otsida eri alguspunkte, nii võib Lõuna-Eestis olla kasulikum alustada lendu Tallinna asemel Riiast ning tallinlane võiks pikema reisi puhul vaadata ka Helsingist algavaid lende.

6. Amadeusil on ka endal koduleht amadeus.net, kust saab infot nii vabade kohtade olemasolust teie valitud lendudel kui ka vaadata lennuvõimalusi kahe linna vahel pikema perioodi jooksul. Amadeusi otsing ühendab ligi 500 lennufirmat, enam kui 300 hotelliketti ning pooltsadat autorendifirmat üle maailma. Amadeusi kodulehte võite kasutada eelteabe saamiseks, mis lennufirmad teie soovitud sihtkohta lendavad, edasi uurige hinnainfot kas nende lennufirmade kodulehtedelt või reisibüroodest.

7. Soodsama hinna leidmiseks püüdke kombineerida eri lennujaamu. Paljudes suuremates linnades on mitu lennujaama (Londonis näiteks - suuruse järjekorras - Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton ja London City).

8. Kuigi ka reisibürood kasutavad Amadeusi süsteemi, on neil lennufirmadega tihti eraldi kokkuleppehinnad, nii et enne pikemat sõitu maksab reisibüroost läbi käia. Samas tasub internetist leitud hind reisibüroosse nende pakutavaga tutvuma minnes orientiiriks võtta. Reisibüroo kasuks räägib seegi, et isegi ühel lennul on palju eri hindu ja nendega kaasnevaid tingimusi - kogemusteta inimesel on selles raske orienteeruda.

9. Internetist lennufirma kodulehelt piletit ostes on üldjuhul vaja krediitkaarti. Eesti reisibüroode veebis saab maksta ka arve ning pangaülekandega.

10. Pileti hinda võib mõjutada ka väljalennu nädalapäev. Pikematel liinidel, nagu Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel, on mõnel lennufirmal alaliselt kõrgemad hinnad reedest pühapäevani väljuvatel lendudel. Ka võib sõltuvalt sihtkohast ja lennufirmast olla soodsamate kohtade saadavus mõnel nädalapäeval parem kui teisel. Enamasti on rohkem täis nädala alguse ja lõpu lennud ning kohti on vabamalt saada nädala sees.

Hetkel kuum