Eesti Teeninduse Indeks 2006: telefoniteenindus on parem kui kontoriteenindus

21. november 2006, 13:34

Eesti Teeninduse Indeks 2006. aastal on
3,32 palli 4-pallisel hinnanguskaalal, teatas TNS Emor.

TNS Emori teeninduskvaliteedi uuringute suunajuht Lele Aak märkis, et ETI andmetel ületavad teenindajate teenindusoskused ehk "pehmemad oskused" mõnevõrra müügi- ja ametioskusi ning telefoniteeninduse tase näost-näkku teeninduse taset.

Samas on Aaki sõnul teenindus- ja müügioskuste taseme erinevus võrreldes varasemate ETI tulemustega vähenenud. Sektorite siseselt on Eesti ettevõtted/asutused nii otseses- kui telefoniteeninduses väga erinevad ja enamikes sektorites on välja kujunenud nn teenindusliidrid.

Parima teenindustulemuse otseses teeninduses saavutasid avaliku sektori asutused ning ettevõtted telekommunikatsiooni, turismi ja panganduse valdkonnast; kaubanduses tõusid esile rõivakauplused. Telefoniteeninduse osas paistsid lisaks silma ajakirjanduse tellimiskeskused.

Asutused ja ettevõtted, mis üldpildis positiivselt eristusid, olid Eesti Energia, Overall, GoTravel Cassandra, Sampo Pank, Haigekassa ja Elion. Otsese teeninduse osas olid lisaks eelpool nimetatud ettevõtetele ja asutustele parimate hulgas ka Kodakondsus- ja Migratsiooniamet, Hansapank ning Maksu- ja Tolliamet. Väga head telefoniteenindust pakuvad veel Express Post, Selver, Elisa, EMT, PTA kauplustekett ja EAS.

Aak märkis, et võrreldes varasemate Eesti Teeninduse Indeksi ehk ETI kaardistamistega, oli seekordne uuring oluliselt mahukam ja veelgi objektiivsem. Esiteks mõõdeti teenindustaset lisaks Tallinnale ka teistes piirkondades. Teiseks hinnati esmakordselt otsese teeninduse kõrval ka telefoniteeninduse taset sh infotelefonide teenindust ning kolmandaks, sõltus seekord vaatluste arv ettevõtte/asutuse teeninduskohtade arvust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2006, 13:33
Otsi:

Ava täpsem otsing