Mariliis Pinn • 21. november 2006 kell 10:02

Moskvas mõisteti vangi Tšetšeeniast kirjutanud ajakirjanik

Moskva ajakirjanikule mõisteti 5aastane vanglakaristus Tšetšeenias etnilise viha õhutamise eest artiklites, mis kajastasid Tšetšeenia konflikti.

Moskva kuukirja Radikalnaja Politika toimetaja Boris Stomahhini karistus on inimõiguslaste sõnul ebatavaliselt karm, kirjutas The Moscow Times.

Glasnost Protection Foundationi juhi Boris Timošenko sõnul on olukord, kus inimesi vangistatakse sõnade pärast, seletamatu. Samas osad inimesed saavad väiksema karistuse mõrva eest.

Stomahhin nimetas Venemaa vägede viibimist Tšetšeenias okupatsiooniks ja võrdles president Vladimir Putinit Saddam Husseini ja Slobodan Miloseviciga. Stomahhini advokaat lubas otsuse edasi kaevata.

Kohtu sõnul kiitis Stomahhin heaks terroristide teod, mille eesmärk oli hävitada venelased.

"Oma artiklitega avaldasin ma vaid arvamust, millega kõik võisid nõustuda ja mitte nõustuda, see ei ole kuritegu," ütles Stomahhin.

Veebiajakirja Kursiv toimetaja Vladimir Rahmankov mõisteti süüdi ametniku solvamises ja ta sai 20 000 rubla (9000 krooni) trahvi, kuna ta viitas Putinile kui fallose sümbolile.

Pravo-Zaštšita toimetajat Stanislav Dmitrijevskit karistati, kuna ta avaldas Tšetšeenia liidri üleskutse rahukõnelustele.

Hetkel kuum