21. november 2006 kell 6:41

Tartu saab 9,4 miljoni krooni eest valgeks

Eeltööd järgmisel aastal uue tänavavalgustuse rajamise esimese etapiga alustamiseks on tehtud ja projekteerimishange 15 kilomeetri tänavavalgustuse ehituseks volikokku kinnitamiseks saadetud.

Lisavalgust tänavaile toob lõpusirgel olev europrojekt, mille käigus vahetati sel aastal välja üle kolme ja poole tuhande elavhõbe- ja hõõglambi tänapäevaste naatriumlampide vastu. Projekti maksumus oli 9,4 miljonit krooni, selles linna osalus 2,9 miljonit krooni, kirjutas Tartu Postimees.

Peale selle, et uued lambid valgustavad paremini, on need ka tunduvalt säästlikumad ja vastupidavamad. Kõigile uutele valgustitele pannakse peale pingeregulaatorid, mistõttu saab need ööseks viia säästurežiimile ja öötundidel säästa umbes 30 protsenti päevasest elektritarbimisest.

Uued säästvad tänavavalgustid annavad meile märkimisväärse elektrienergia kokkuhoiu - arvestuslikult umbes kaks ja pool miljonit krooni, mis tähendab, et vaatamata uute valgustite lisandumisele ning elektrienergia kallinemisele ei tule linnal lähiaastail tänavavalgusele lisakulutusi teha.

Hetkel kuum