Väinu Rozental • 22. november 2006 kell 22:00

Ligi pool Pärnu suurest metsafirmast on müügis

"Minu klient soovib koondada raha üheks tulevaseks suuremaks projektiks," ütles enampakkumist korraldava Advokaadibüroo Paul Varul advokaat Martin Tamme. Tamme ei soostunud täpsustama, mis projekti tema klient silmas peab. Poolteist kuud tagasi müüs Adams viiendiku samasse gruppi kuuluvas saeveskis ASis EWP kaasaktsionärile, Inglismaa firmale Continental Wood Productions. Adamsiga ei õnnestunud Äripäeval ühendust saada.

K.A.T. & Ko tegevjuhi Roland Kuusiku sõnul said tema ja firma kaasaktsionärid Adamsi müügiplaanist teada üleeile ajalehekuulutusest. "Mul ei ole mingeid volitusi kommenteerida olukorda, kui keegi tahab omanikeringist välja astuda," lausus Kuusik, kelle abikaasa Tiiu Kuusik on samuti firma üks omanikke. Roland Kuusik ei osanud öelda, miks Adams ei ole teinud ostupakkumist kaasaktsionäridele ja kasutab oma osaluse müügiks advokaadibüroo teenust. Küll aga kinnitas Kuusik, et sõltumata sellest, kes K.A.T. & Ko omanikeringi tuleb, jätkab firma oma põhitegevusega.

Tamme sõnul korraldatakse üha enam võistupakkumisi advokaadibüroode kaudu. "See aitab kliendil riske maandada," selgitas Tamme. "Kui enampakkumisel midagi viltu läheb, võib see kaasa tuua ohtralt nõudeid pakkumisel osalejatelt."

Tamme kinnitusel võtsid nad enampakkumise alghinna määramisel aluseks K.A.T. & Ko suurima vara ehk metsamaade pindala ning hinna, millega Eestis on analoogsetes tehingutes müüdud metsamaid.

Maa-ameti andmeil on metsamaa (koos metsaga) keskmine hind ligi 20 000 krooni hektar. Tänavu on Eestis tehtud mitu suurt tehingut metsamaaga. Mai lõpus müüs rekordiliselt suure lahmaka metsamaad eraisik ja juunis sõlmiti läbi aegade suurim metsamaa müügitehing.

Hetkel kuum