Signe Ratso saab direktoraadi juhiks

Koit Brinkmann 23. november 2006, 00:00

Ratso sõnul on kaubanduse peadirektoraadis tuleva aasta algusest üheksa direktoraati senise kaheksa asemel ning tema asub neist ühte juhtima. "Tegemist on struktuurimuutusega, mistõttu direktori kohale konkurssi ei toimunud," ütles ta.

Ratso juhitava direktoraadi alluvuses on kolm osakonda, millest esimene tegeleb peamiselt WTO kaubandusläbirääkimistega, teine juriidiliste küsimuste ning WTO raames kaubandusvaidluste lahendamisega. Kolmanda osakonna hallata on põllumajandus- ja kalandustoodete väliskaubanduse küsimused.

"Kaubanduse valdkonnas on suur roll Euroopa Komisjonil, sest liikmesriigid on kaubandusläbirääkimiste pidamise õiguse komisjonile delegeerinud," märkis Ratso.

Ratso senine kaubanduse peadirektoraadi juhtivnõuniku amet on tema sõnul tasemelt võrdne direktori ametiga. "Küll lisandub juhivastutus, alluvaid on viiekümne ringis," lisas ta.

Ratso, kes on Euroopa Komisjonis tööl selle aasta algusest, tunnistas enda edutamist kommenteerides, et tavaliselt seal nii kiiresti karjääri ei tehta.

Uuele ametipostile asub Ratso järgmise aasta alguses.

Eestlastest töötab Euroopa Komisjonis direktorina veel ka Maive Rute, kes vastutab innovatsiooni ning väikeettevõtluse eest.

Euroopa Komisjonis töötab praegu 162 eestlast, kokku töötab komisjonis ligikaudu 22 700 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing