President Ilves: ma olen grusiin

23. november 2006, 18:07

President Toomas Hendrik Ilves ütles täna
Gruusia parlamendis rooside revolutsiooni kolmandale aastapäevale pühendatud
eriistungil John F. Kennedy kuulsat «Ich bin ein Berliner»-kõnet
parafraseerides: «Me Qartveli var» ehk «Ma olen grusiin».

„Me oleme uhked, et teie reformid on toonud kaasa kiire majandusarengu,” ütles Eesti riigipea. President Ilves rõhutas, et tal on suur au kõneleda Gruusia parlamendis, mis esindab demokraatlikku õigusriiki, teatas presidendi kantselei. „Demokraatia ja õigusriik on peamised euroopalikud väärtused, kahjuks nii harvad rahvaste vanglaks nimetatud NSV Liidust pärinevate riikide hulgas,” ütles Ilves.

President Ilves märkis, et kuna Eesti on midagi sarnast Gruusia praegusele olukorrale üle elanud 10-15 aastat tagasi, siis mõistame Gruusia muret, „kui teie naaber näeb demokraatiat kui julgeolekuriski ja demokraatia puudumist kui stabiilsuse mudelit”.

„Oma kogemusest teame, et vaoshoitus ja kannatlikkus koos majanduseduga lõpetavad separatistliku retoorika,” meenutas Eesti riigipea 1990. aastate alguses toimunud Kirde-Eesti ebaõnnestunud eraldumiskatseid.

President Ilves märkis oma kõnes, et Eesti on igakülgselt aidanud Gruusiat, tuues näiteks meie abi Gruusia enda tiigrihüppe edendamiseks ning Gruusia riigiametnike ja ohvitseride koolituse Euroopa Liidu või NATO vallas.

Vabariigi President märkis, et NATOs on Gruusial Eesti näol kindel sõber.

President Ilves kneles täna Gruusia parlamendi eriistungil, kus osalesid ka Gruusia riigipea Mikheil Saakashvili ja Ukraina president Viktor Juštšenko.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2006, 19:22
Otsi:

Ava täpsem otsing