Mariliis Pinn • 23. november 2006 kell 12:44

Põhja prefektuur alustas operatsiooni Jõulurahu

Reedel, 17. novembril alustas Põhja Politseiprefektuur "Jõulurahu 2006" aktsiooni, mis toob Tallinna tänavatele lisapatrullid kuni 2. jaanuarini.

Jõulurahu põhieesmärk on korra ja turvalisuse tagamine tänavatel ning liiklusohutuse parandamine. Täiendavad politseipatrullid on väljas kogu Tallinnas ning Harjumaal. Aktsioonis osalevad kõik Põhja prefektuuri politseiosakonnad, samuti Liiklusjärelevalve osakonna politseiametnikud. Lisaks on Jõulurahusse kaasatud ka abipolitseinikud, teatas Põhja Politseiprefektuur.

Põhja prefekt Raivo Küüdi sõnul näitab varasemate aastate kogemus, et taoline suunitletud korrakaitsetegevus vähendab kuritegevust. „Kogu Põhja prefektuur annab endast parima, et Tallinna ja Harjumaa elanikel ja külastajatel mööduks pühadeaeg rahulikult,” sõnas prefekt Küüt. „Loodame ka sel aastal täiendavate patrullide abil suurendada inimeste turvalisust.”

Ka sel aastal korraldatakse „Jõulurahu” raames erinevaid politseioperatsioone. "Meie peamine eesmärk on ennetada korrarikkumisi ning suurendada liiklusturvalisust,” ütles Küüt. „Kindlasti paraneb Harjumaal lisapatrullide tõttu ka reageerimisvõime kõikvõimalikele abipalvetele,” lisas prefekt.

Pühadeaegse turvalisuse ja avaliku rahu tagamiseks läbiviidav aktsioon on kujunenud traditsiooniks juba varasematel aastatel. Tallinnas ja Harjumaal korraldatakse "Jõulurahu" aktsiooni 1998. aastast.

Hetkel kuum