Pensionäridele makstav hambaproteesi hüvitis suureneb 4000 kroonini

Mariliis Pinn 24. november 2006, 12:18

Reedel toimunud haigekassa nõukogu koosolek
otsustas 4 aasta eelarve prognoosi kinnitamisel, et juba tuleva aasta eelarves
peab pensionäridele üks kord kolme aasta jooksul makstav hambaproteeside hüvitis
suurenema seniselt 2000 kroonilt 4000 kroonini.

Haigekassalt nõuab see aastas täiendavat raha ligi 60 miljonit krooni. Tavapärane hambaravihüvitis suureneb 2007.a seniselt 150 kroonilt 300 kroonini ja see nõuab haigekassalt eelarves lisaks ligi 45 miljonit krooni, teatas haigekassa.

Nõukogu otsustas suurendada perearstidele makstavate uuringute, protseduuride ja laboriuuringute protsenti seniselt 23-lt 26-ni.

Tervishoiuteenuste loetelu ehk hinnakiri oli nõukogus esimesel lugemisel, sest käibemaksu lisamine teenuste hindadele on praegu veel poliitiliselt lahtine küsimus.

Tööandjate ettepanek käibemaksu küsimuse lahendamiseks on suurendada riigi poolt kindlustatute eest makstavat sotsiaalmaksu osa.

Küll aga olid nõukogu liikmed üksmeelsed teenuste loetelu struktuuri osas, mille saavad raviasutused oma tehniliste ümberkorralduste puhul aluseks võtta. Kui käibemaksu küsimuses saavutavad osapooled konsensusliku otsuse, siis korrigeerib haigekassa uuesti ka teenuste hinnad. Lõplikult kinnitab haigekassa tervishoiuteenuste loetelu vabariigi valitsus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2006, 12:18
Otsi:

Ava täpsem otsing