25. november 2006 kell 13:38

Euroopa suusakuurorte ähvardab lumepõud

Euroopa suusakuurorte ähvardab ebatavaliselt soojade ilmade ja kõrge temperatuuri tõttu nii lume kui ka külastajate põud.

Austria ja Šveitis kuurortide esindajate kinnitusel lükkub tavaline hooaja avamine 1.detsembril nädala-paari võrra edasi, vahendas Tarbija 24.

Siiani on sadanud väga vähe lund ja ilm on olnud nii soe, et paljudes piirkondades pole võimalik olnud toota isegi kunstlund. Lumetegemismasinad vajavad töötamiseks miinustemperatuuri, muutes mägijõgedest ja –järvedest tuleva vee sõmeraks lumeks.

Kesk-Euroopa suusakuurortides on temperatuurid küündinud 18 soojakraadini ja ilmateadete kohaselt jätkub samasugune ilm veel kuni paar nädalat.

Tavaliselt on Austria ja Šveitsi mägipiirkondades novembri lõpus juba paar külmakraadi ja detsembri alguses langeb temperatuur miinus nelja kraadini.

«See on katastroof. Paljud suusakuurordid lootsid hooaja juba novembri lõpul avada, kuid selliste soojakraadide juures on see võimatu. Suusatada saab praegu ainult väga kõrgel asuvatel nõlvadel. Madalamates paikades, mida kasutab suurem osa suusahuvilistest, pole lihtsalt lund,» sõnas Šveitsi ühe suusakuurorti esindaja.

Ta lisas, et jaanuar on tavaliselt külmem ja nende lootused on uuele aastale rajatud.

Hetkel kuum