Kruiisisadama idee ei upu

Aivo Lind 27. november 2006, 00:00

Saaremaa süvasadam avati ametlikult k.a 16. juunil, seega ei ole nooruke sadam isegi pool aastat vana. Selle lühikese aja jooksul on sadamat külastanud seitsmel korral sakslaste kruiisilaev, on peetud mereparaad ja peatuspaiga on leidnud mitmedki väikealused ja jahid. See on märkimisväärne tulemus.

Kruiisifirmad planeerivad oma graafikuid ette vähemalt paar aastat (nt Tallinna Vanasadamasse on broneeringuid juba 2009. aastaks). Saaremaa lisamine külastatavate sihtkohtade nimistusse näitab ühtpidi kruiisifirma usaldust Tallinna Sadama kui sadama rajaja vastu, sest nende plaanide tegemise ajal ei olnud Saaremaal veel ehitustöödki alanud. Ja teistpidi huvi Saaremaa kui uue ja huvitava sihtkoha vastu.

Kruiisifirmade töö eripära tõttu (nii nagu mainis ka enamik küsitletuid), võtab Saaremaa kui sihtkoha sissetöötamine Euroopa kruiisiturul paratamatult omajagu aega. Ega Tallinngi saanud üheks Põhja-Euroopa populaarsemaks sihtkohaks üleöö.

Sihtkoha atraktiivseks muutmisel on oluline roll saarlastel endil, sest kui tahta piirkonda palju turiste ja nende pealt teenida, tuleb neile midagi pakkuda. Tallinna Sadamal on tihe koostöö Saare maavalitsuse, Mustjala valla ja Saaremaa turismiettevõtjatega, et ühiselt Saaremaad Euroopa kruiisiturul tutvustada.

Sadam üksinda on lihtsalt üks tehniline abivahend, et laevad saaks silduda ja inimesed maale. Sadama rajamine ei taga veel turistide voolu. Aga Saaremaal on ju palju, mida näha ja kogeda. Me oleme teinekord oma vaatamisväärsustega ise nii harjunud, et ei pruugi selle peale tullagi, et külalisele on see midagi erakordset.

Saaremaa sadam on reisisadam. Lisaks kruiisidele on Tallinna Sadam pidanud läbirääkimisi võimalike regulaarliinide avamiseks. Hetkel käib tõsine eeltöö võimaliku reisilaevaliini avamiseks Saaremaa ja Turu vahel. Turu linn on läbi viinud internetiküsitluse Turu lähipiirkonna elanike seas, uurimaks täpsemalt ka suhtumist Saaremaale reisimiseks. Tulemused on igati positiivsed: Saaremaa, Tallinn ja Pärnu on soomlaste hulgas Eesti reisisihtkohtadena sama hästi kui võrdse populaarsusega. Saaremaa sadama idee on seega täies elujõus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing