Möödakäijad segavad elu

Enn Tosso 27. november 2006, 00:00

Kinnistu väärtus sõltub nii maja asukohast krundil kui ka sellest, kuidas paikneb maalapp naabrite ja tänavate suhtes.

Krundi valikul ning ehituse planeerimisel on kasulik arvestada näiteks sellega, et kui naabermajad asuvad tee ääres, siis pole mõtet enda maja ehitada sügavale krundile.

Maalapil maja ees jääb sel juhul privaatsust napiks, kui sinna avanevad nii naabermajade vaated kui ka tänavalt möödujate pilgud. Seega tasub maja ehitada pigem tee äärde, et jääks hubane tagaõu.

Pindi Kinnisvara maade ja majade maakler Olav Leok kinnitab, et parema asukoha ja planeeringuga krunt läheb loomulikult kiiremini kaubaks. Ta toob näiteks piirkonna, kus on enamasti ca 600 m" krundid. Kui seal ehitatakse maja kinnistu keskele ning seetõttu ei jää piisavalt ruumi privaatse siseõue jaoks, vähendab see oluliselt maja väärtust.

Hea variant on, kus maja on krundi tänavapoolses nurgas. Leoki sõnul on oluline ka maja asetus ilmakaarte suhtes, et aktiivse kasutusega eluruumid jääksid lõunapoolsesse külge.

Uus Maa Kinnisvarabüroo maade ja majade maakler Helen Lambingu sõnutsi jäetakse uusarendustes omanikele selles osas suhteliselt vabad käed.

"Välditakse piirkonna muutumist üheülbaliseks karbikülaks," toob ta välja põhjuse. Samal põhjusel on endiste suvilarajoonide kinnistute väärtus madalam, kuna miljöö on rikutud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing