Teeli Remmelg • 26. november 2006 kell 22:00

Särava idee puhul andestatakse vead

Vigade vastu pole meist keegi kaitstud. Isegi kui enda arvates oled kõik detailid üle kontrollinud, selgub ikka, et mõni viga on läbi lipsanud.

Eriti palju vigu tekib kiirustades, kuid kiiretel aegadel antakse ka kõige enam vigu andeks, sest inimvõimetel on piirid ja päevas on vaid 24 tundi.

Tunduvalt karmimalt suhtutakse eksimustesse, mida igapäevatöös korduvalt tehakse kas rutiinist või liigsest enesekindlusest.

Ka inimesed on erinevad. Mõnel töö lausa lendab käes, aga ta teeb selle käigus ka rumalaid vigu, mille parandamine hiljem palju aega võtab.

Teine kontrollib mitu korda iga detaili, saab asja alati korrektselt tehtud, aga tööjõudlus on madal ja ka säravaid tulemusi pole. Kumba inimest soovite oma alluvusse tööle? Kindlasti sõltub palju ettevõtte ja töö iseloomust. Kui mõni hea uus idee on vaja enne konkurente ellu viia, siis andestatakse tavaliselt ka pisivead.

Eesti ettevõtted arenevad endiselt suhteliselt kiiresti ja inimestel tuleb õppida uusi tehnoloogiaid ja töövõtteid, mille omandamise käigus eksitakse tahtmatult.

Samas on siiski oluline, et vigade tegemise hirmus ei kaoks julgus pakkuda välja uusi ideid, sest tihti "karistatakse" idee autorit selle elluviimisega.

Alati pole aga idee pakkuja sugugi parim elluviija, sest loomingulised inimesed on harva perfektsionistid. Oluline on, et eksimise hirmus hea idee vaka alla ei jääks või tehtud vigu varjama ei hakataks.

Hetkel kuum