Mariliis Pinn • 27. november 2006 kell 6:31

Jõgeva majaomanikud saavad suitsuanduri

Jõgeva linnavalitsus on asunud tähelepanu pöörama tuleohutusele – 2008. aasta lõpuks saavad linna kulul suitsuanduri kõik eramajade omanikud.

Inimeste ohutusele on seni vähe tähelepanu pööratud, põhjendas Jõgeva abilinnapea Aare Olgo projekti vajalikkust, kirjutas Tartu Postimees.

Jõgeva linnas on ligikaudu 600 eramaja ja kõik nende omanikud saavad linnavalitsuselt suitsuanduri. Et korraga ei jõuta sellist hulka suitsuandureid osta, on projekt jagatud kolme aasta peale.

«Omanikud saavad linnalt anduri kolme aasta jooksul, tänavu said suitsuanduri 240 esimest majaomanikku,» märkis Olgo.

Tänavu kulus Jõgeva linnavalitsuse eelarvest suitsuandurite ostmiseks ja õppepäeva läbiviimiseks ligi 23 000 krooni, kokku kulub Olgo sõnul kogu projektiks kuni 80 000 krooni.

Aare Olgo sõnul loodab linnavalitsus, et kingitud andur ja teavitusüritus panevad inimesi rohkem tuleohutusele mõtlema ja et mõnedki linnakodanikest ostavad endale lisaks tulekustuti ja -teki.

Lõuna-Eesti Päästekeskuse Jõgevamaa päästeosakonna juhtivspetsialist Tõnu Vare hindab linnavalitsuse ettevõtmise igati teretulnuks, sest alates 2009. aastast muutuvad suitsuandurid kohustuslikuks igas majapidamises.

«Varem polegi tulekahjude avastamisele eriti tähelepanu pööratud,» nentis ta ja lisas, et kuna enamik tulekahjusid leiab aset öisel ajal, võimaldab just suitsuandur võimalikult kiiresti tulekahju avastada ja nii surmajuhtumeid vältida.

Hetkel kuum