Tööjõupuudus paneb tööandja inimesi oma bussiga vedama

28. november 2006, 10:05

Ehkki enamasti on töölesaamine ikka vaid
töötaja enda mure, sunnib tööjõunappus ettevõtteid järjest sagedamini oma
inimestele tööle ja töölt koju sõitmist organiseerima.

Tartus tööd otsiv naine kuulis ühel töövestlusel firma personalijuhilt üllatusega, et vahetus tuleb lõpetada mõistlikul ajal, nt kell 22, muidu peaks hakkama töötajatele transpordi kompensatsiooni maksma. Selgituseks sõnas personalijuht, et kell 22 Tartu ühistransport veel kuidagi hingitseb, aga hilisemal ajal busse suurt ei liigu.

Tööturuameti avalike suhete nõunik Erko Vanatalu tõdes, et ükski seadus ei kohusta tööandjat inimesi tööle või töölt koju transportima ka siis, kui töötatakse öisel ajal. Samas on transpordi organiseerimine tema sõnul järjest hoogustuv trend.

Vanatalu sõnul on suureneva tööjõupuuduse tõttu mitmeski ettevõttes tööandjad sunnitud töötajate vedu korraldama, et neist mitte hoopis ilma jääda. «Juba ilmub ka töökuulutusi, kus on kirjas, et transport on tööandja kulul,» ütles ta. Üheks põhjuseks olevat see, et paljud ettevõtted on kolinud linnadest välja.

AS Kalev Chocolate Factory personali- ja büroojuht Asta Feldschmidt jutustas, et Harjumaale Põrguvälja tootmishoonesse toovad töötajaid pealinnast bussid juba kolme aasta vältel ehk sellest ajast saati, kui tootmine Tallinnast välja koliti. Busside marsruudid pandi paika selle järgi, kus töötajaid kõige rohkem elab ja kust neil on mugav bussi peale tulla.

Bussiringe alustatakse sellistel kellaaegadel, et töötajad tööpäeva alguseks kohale jõuavad, ja koju transporditakse töötajad kohe pärast tööpäeva lõppu, selgitas Feldschmidt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2006, 09:58
Otsi:

Ava täpsem otsing