Kristo Kiviorg • 28. november 2006 kell 22:00

IK Speditor hinnasõjaga turul kaasa ei lähe

1996. aastal konsultatsioonifirmana alustanud ettevõtte trumbiks loevad tegevjuhi asetäitja Lauri Hanni ning firma üks omanikke ja juhatuse esimees Indrek Kasak kindlaks jäämist põhimõttele mitte kasvada suureks paindumatuks firmaks, vaid kindlustada olemasolevatele partneritele ja klientidele kvaliteetne teenus.

Sel põhjusel ei lähe firma kaasa ka hinnavõitlustega, viimane jääb nende kanda, kel mahud suured.

"Meie eesmärk tegevuse algusest alates oli muutuda tugevaks logistikateenuseid pakkuvaks ettevõtteks, kes pakub kõiki logistikateenuseid. Kuigi algusaastatel väljatöötatud strateegiat ei olnud, pandi suurt rõhku firma kui organisatsiooni väljakujundamisele ja tugevdamisele. Selgelt püstitatud eesmärgid toetasid firma stabiilset ja kiiret arengut," lausus Kasak.

Kuni 1999. aastani oligi ettevõte põhiliselt keskendunud maanteevedude ekspedeerimisele, hiljem on lisandunud mere- ja lennutranspordi osakond.

Sarnaselt paljude teiste firmadega Eestis on IK Speditor probleemi ees, kust leida häid spetsialiste.

Kasaku tähelepanekut mööda on keskmine töötaja leidmise aeg pool aastat või isegi enam, kuna eesmärgiks pole mitte ametikoha täitmine, vaid sobivate oskuste ning isikupäraga töötajate leidmine.

Ettevõte ei pelga Hanni sõnul ka koostööd konkureerivate firmadega.

Hetkel kuum