Presidendi proua saab kostüümid maksupetturilt

29. november 2006, 09:35

Äsjasel isadepäevakontserdil ei kandnud
presidendiproua Evelin Ilves mitte enam senise ohtralt sarjatud ihurätsepa Tiina
Talumehe, vaid hoopis maksupettuses süüdi mõistetud Ülle Suurhans-Pohjanheimo
õmmeldud tualetti.

Suurbritannia kuninganna Elizabeth II visiidi ajal rabas presidendiproua Evelin Ilves avalikkust pehmelt öeldes kehvalt istunud ja kummaliste tualettidega, mille autor oli moekunstnik Tiina Talumees, kirjutas SLÕhtuleht.

Ilmselt tegi meie esileedi toonasest kriitikast järeldused, ning isadepäevakontserdile Estonia kontserdisaali ilmus ta juba tuntud moekunstniku Ülle Suurhans-Pohjanheimo õmmeldud rõivastes.

Ilvese moeloojavalik on julge, sest Suurhans-Pohjanheimot on maksupettuse pärast kriminaalkorras karistatud.

Mullu mais mõistis kohus moekunstniku koos abikaasa Hannu-Tapaniga aastaks ja kolmeks kuuks vangi, kuid asendas karistuse 900 tunni pikkuse üldkasuliku tööga.

Peale selle kästi abielupaaril maksta maksu- ja tolliametile ära riigilt välja petta üritatud 805 856 krooni ning mõisteti mõlemalt välja veel 4035 krooni sundraha. Paar end maksupettuses süüdi ei tunnistanud.

Pohjanheimod on ühiskasuliku töö tunnid juba ära teinud, kuigi kohtuotsuse järgi oli neil selleks aega järgmise aasta veebruarini, kinnitab Harju maakohtu pressinõunik Aet Truu.

«Mõlemad olid tööl Kaagvere erikoolis. Naine õpetas tüdrukutele käsitööd, mees tegi abitöid,» ütleb Truu. Ja lisab: «Mõlemaga oldi rahul.»

Erikooli direktor Sirje Hänni märgib ainult, et pärast töö lõppu tegi kool sellest kokkuvõtte ning saatis kriminaalhooldusse.

Värske seltskonnaajakiri Kroonika järeldab Ilvese uue tualeti põhjal, et presidendiproua loobus Talumehe teenetest lõplikult.

Presidendikantselei seda siiski ei kinnita. «Ta kannab erinevate moekunstnike loomingut,» väidab kantselei avalike suhete nõunik Kaidi Aher, et proua Ilvesel pole üht kindlat ihurätsepat. Nii jäävat see ka tulevikus.

Omanimelise moemaja omanik Ülle Suurhans-Pohjanheimo esitas süüdistuse järgi OÜ Ekspert juhatuse liikmena 1997. aasta jaanuarist 1998. aasta septembrini valeandmetega käibedeklaratsioone, pettes maksuametit 782 815 krooniga.

Moekunstniku abikaasa Hannu-Tapani võltsis süüdistuse järgi sama firma juhatuse liikmena 1997. aasta oktoobrist 1998. aasta septembrini dokumente ning esitas samuti valeandmetega deklaratsioone. Selle tulemusel peteti maksuametit 58 863 krooniga.

17. mail 2005 mõistis kohus Pohjanheimod aastaks ja kolmeks kuuks vangi, kuid karistus asendati 900 tunni üldkasuliku tööga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. November 2006, 09:35
Otsi:

Ava täpsem otsing