Microsoft jätkab võitlust piraatidega

Enn Heinsoo 30. november 2006, 00:00

Microsoft päästab peagi valla piraatlusvastase tarkvara uue versiooni.

Täispika nimega Windows Genuine Advantage Notifications Antipiracy Tool (WGA) on tekitanud Windows XP kasutajate seas rohkelt meelehärmi. Paljud kriitikud on WGA liigitanud ka nuhkvaraks, kuna operatsioonisüsteemi igal käivitumisel saadab see Microsoftile andmeid.

News.com.com kirjutab, et viimases uuenduses lubab Microsoft muuta paigaldusprotseduuri nii, et kasutajale selgitatakse paremini, mida see programm teeb. Algses WGA versioonis võis teadmatu kasutaja näha kõigest kasutajalitsentsi, mis enamasti aga lugemata jäetakse.

"Saime palju tagasisidet, et inimesed tahavad rohkem aimu, mis tarkvaraga kaasa tuleb, kuidas see paigaldub ning millega nad tulevikus arvestama peavad," rääkis Windows Genuine'i projekti juht David Lazar.

Kirjelduste järgi pakub tarkvara tulevases versioonis paigaldusprogramm lihtsas keeles infot, mis selgitab, millist kasu annab legaalse operatsioonisüsteemi omamine ning millised võivad olla tagajärjed Windows XP piraatversiooni kasutamisel.

WGA paigaldamise järel võib enda töölaual kohata hoiatusi, et tegemist on Windowsi illegaalselt omandatud koopiaga. Tööriist jõuab arvutisse nagu kõik automaatsed uuendused. Tulevikus on Microsoftil plaanis piraatlusega võitlemiseks hakata sellest programmist iga kolme kuu tagant uut versiooni välja andma.

"See on vajalik, kuna avastame üha uusi illegaalseid toodete seerianumbreid," rääkis Lazar.

Uues versioonis lubab Microsoft muuta ka hoiatuste ja teadete sõnastust kasutajasõbralikumaks. Vanas versioonis andis WGA teate: "See Windowsi koopia ei ole ehtne."

Uues versioonis võib saada hoopis pehmema sõnastusega teate: "Teie süsteem ei läbinud eheduskontrolli."

WGA tööriist ei muutu Windows XP jooksutamisel kohustuslikuks, küll aga ei ole legaalsuskontrolli läbimata võimalik tõmmata enamikku Microsofti tasuta lisatarkvarast nagu Media Player või DirectXi uuendused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing