Krimelte kommertsdirektor: Nero Wolfi mängides Ukrainas läbi ei löö

30. november 2006, 15:33

Ehitusvahtusid ja teisi vuugitäite
materjale tootva AS Krimelte kommertsdirektor Jaanus Paeväli ütles täna
Kaubandus- ja tööstuskoja Ukraina seminaril, et Nero Wolfi moodi tugitoolis
istudes ja õlut juues ehk üksi e-kirjadele lootma jäädes ja kohale minemata
slaavi ärikeskkonnas läbi ei löö.

Ja raha taha ei tohiks asi Ukraina puhul jääda, tõrjus Paeväli eestlastele omast nurinat, et kauge ja kallis.

"Kiievis tuleb jaanuaris suur ehitusmess ja sellel messil on võimalik ära käia 5000 krooniga. Bussipilet maksab vaid 650 krooni. Lisaks saate kustumatu elamuse," ütles Paeväli.

See mis Ukraina ehitusturul täna toimub on "meeletu, sellele ei ole võrdset", ütles Paeväli ja ergutas Eesti ettevõtjaid rohkem huvi tundma. "Veel 2-3 aastat ja siis on Ukraina turule juba raskem siseneda," ütles Paeväli. Eriti lääne ettevõtjate tung on praegu väga suur.

AS Krimelte ise on oma käibe kasvatanud 1995. aasta nullist tänavu 30 miljonile kroonile ja prognoosib tuleval aastal käibe kasvu 43 miljonile kroonile. "Mõne kinnisvaraprojekti jaoks on see ehk tühine, kuid kauba eksportija jaoks soliidne number," ütles Paeväli.

Lisaks on Krimeltel käimas läbirääkimised võimaliku partneriga ühisettevõtte loomiseks. "Tootmise avamine Ukrainas ei ole enam kaugel," ütles Paeväli.

Ukrainlased on jõudnud etappi, kus esmavajadused on rahuldanud ning kujunemas on ostujõuline keskklass, kes kulutab juba remondi, reisi ja elamute peale. "Vorst, makk, diivan" etapp on läbitud, ütles Paeväli.

Potentsiaal on suur, eestlaste maine väga hea ning Ukraina ettevõtjad välisinvesteeringutest väga huvitatud ja koostöövalmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2006, 15:33
Otsi:

Ava täpsem otsing