30. november 2006 kell 5:21

Bushi visiidi kulud tasutakse reservfondist

USA presidendi George W. Bushi visiidiga seotud kulude kokkuarvestamine võtab veel paar nädalat, seejuures maksavad ameeriklased ise kinni USA ametiisikute liikumise ja ööbimise.

Järgmise paari nädala jooksul peavad visiidi ettevalmistamisega seotud asutused esitama oma kulunõuded rahandusministeeriumile, mis seejärel teeb valitsusele ettepaneku katta kulud valitsuse reservfondist, kirjutas Postimees.

Reservist makstakse kinni ka oktoobris Eestit väisanud Suurbritannia kuninganna Elizabeth II visiidi kulutused, milleks taotletakse 1,3 miljonit krooni.

Bushi visiidiga kaasnenud kulutuste suurusjärku ei osanud eri ametiasutuste esindajad eile veel öelda.

Praegu teadis oma kulusid täpsemalt vaid välisministeerium, mis maksis kinni lõunasöögi Estonia teatris, osa Eesti Pangas peetud pressikonverentsi kuludest ning väliskülalistele tehtud kingitused.

«Arvete täpne kokkuarvutamine võtab veel aega, kuid üldiselt kulus välisministeeriumil Bushi visiidiks umbes pool miljonit krooni,» ütles välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste.

USA saatkonna pressi- ja kultuuriatašee Eric A. Johnsoni sõnul on ameeriklastel Bushi Eesti visiidi maksumust raske määrata, kuna seda rahastati mitmest allikast.

«USA valitsus maksab kinni kõik kulutused, mis on seotud USA valitsuse töötajate viibimisega Tallinnas,» selgitas Johnson.

Julgestuspolitsei pressiesindaja Martin Luige sõnul olid julgestuspolitsei jaoks suurimateks kuluartikliteks visiiti turvanud politseinike ületunnid ning mitmesuguse varustuse rentimine.

Hetkel kuum