30. november 2006 kell 13:28

Kodutud tulevad mujalt Eestist Tallinna

Tallinna abilinnapea Merike Martinson kutsus kokku nõupidamise, et arutada Tallinna kodutute hoolekandealast koostööd.

Lisaks erinevatele linnaasutustele osalesid koostöönõupidamisel ka Päästearmee, Punase Risti ja Oleviste kiriku esindajad, teatas Tallinna linnavalitsus.

Tallinna sotsiaalhoolekande arengukava kohaselt suunab linn oma tegevuse resotsialiseeritavate isikute eluasemega kindlustamisele, suurendades omaosalusega majutuse osatähtsust. Tänavu on linn saanud Koplisse Tuulemaa tänavale rajatud majutusüksuses juurde 215 eluaset, kuhu on majutatud ka kodutuid öömajadest ja varjupaikadest. Samuti avati augustis väikese majutustasuga varjupaik Ehitajate teel, kus sai elukoha 40 inimest. Eluasemega kindlustatud isikud on saanud võimaluse asuda tööle ning hakata oma elukorraldust taastama.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul ei ole kodutute arv paraku Tallinnas vähenenud, endiselt on hõivatud enamik Tallinna 130-st öömajakohast. “Pealinna valgub kahjuks eluraskustesse sattunud inimesi mujalt Eestist, eriti aga Harjumaalt ning Tallinnale langeb lisakoormus,” ütles Martinson. “Kahetsusväärne on ka öömajaasukate noorenemise tendents, mille otseseks põhjuseks elusid laastav alkohol.”

Koostöönõupidamisel arutati alkohoolikutele öömaja loomise vajadust, koduõendusteenuse laiendamist öömajadesse ning öömajatöötajate vaktsineerimist, tuberkuloosikonrolli jm. Ühisarvamuses jäi kõlama seisukoht, et kodutute hoolekanne toimib hästi, kuid tervishoiu osas on puudujääke ning linn kavatseb järgmise aasta eelarves suurendatud koduõe teenuse suunata osaliselt öömajadesse. Kodutute majutamine hõlbustub pärast Kauge 4 öömaja rekonstrueerimist, mis on kavas 2007. aastal.

Hetkel kuum