30. november 2006 kell 10:01

Rakvere puitelamud löövad laineid Prantsusmaa puhkerajoonis

Edela-Prantsusmaa maalilise Bordeaux’ linna puhkerajoonis asub kuuekümnest suvilast koosnev asula, mida kohalikud kutsuvad Rakvere külaks.

Rakvere küla nime kannab see suvilate kogum õigustatult, sest enamiku sealsetest puidust suvilatest on valmistanud ASi Rakvere Metsamajand puutöömeistrid, kirjutas Virumaa Teataja.

Kuid Rakvere meistrimeeste kätetöö ei ole jõudnud mitte üksnes Prantsusmaale. Ka Saksamaal, Taanis ja Hispaanias ja veel mitmes teises Euroopa riigis on Rakvere metsamajandis valminud puitelamuid, suvilaid ja aiamaju. Enamgi veel - juba tuntakse nende vastu huvi Pakistanis ja Jordaanias.

Euroopa turule on puitmaju valmistatud rohkem kui kümmekond aastat. Seal on Rakvere meeste toodang omaks võetud ja positiivne hinnang antud. Edu aluseks peab Andres Alamets firma toodangu kvaliteeti ja kliendikeskset lähenemist. “Meie arhitektid Jaan Jaanus ja Jüri Pärnaste on võimelised kliendile soovitama ning projekteerima kiiresti ja asjatundlikult nende tellitud puithoone - olgu see aiamaja, suvila või elamu,” ettevõtte juht Andres Alamets lihtsast, kuid hästi toimivast äristrateegiast.

ASi Rakvere Metsamajand viimaste aastate arengut on tugevasti toetanud investeeringud ettevõtte moderniseerimisse. Praegu valmistatakse freesprussmaju neljal tootmisliinil. “Tänapäevase tehnika kõva sõna on täisautomaatne CNC puidutöötlemiskeskus Hundegger K-2. Neli ja pool miljonit krooni maksnud keskust juhib tark arvuti, mis võimaldab valmistada puitmajade tarvis suure täpsusega ja kõige keerukamaid detaile,” rääkis Alamets. Kokku investeeriti 2005. aastal kümne miljoni krooni eest.

Hetkel kuum