30. november 2006 kell 22:00

Soolapiibuga hingad vabamalt

Tänapäeval ümbritsevad meid mitmed tegurid, mis mõjutavad rohkemal või vähemal määral meie tervislikku seisundit. Tööstus, millega kaasneb palju saastet, areneb niivõrd kiiresti, et inimese organism ei jõua muutustega kohaneda.

Seetõttu otsitakse üha enam abi just hingamisteedega seotud probleemidele.

Hingamisteede vaevuste leevendamiseks on välja töötatud erinevaid abivahendeid, millest üks efektiivne vahend on soolapiip.

Baltic Partners OÜ juhataja Elena Bani sõnul on soolapiip seade, mida saab igaüks personaalselt vastavalt oma vajadustele hõlpsalt kasutada, olgu tarbijal siis astma, krooniline bronhiit või hoopis mõni muu allergiline hingamisteede vaevus.

Abi oma pidevale köhale saavad soolapiibust isegi suitsetajad.

Toimeaineks on soolakristallid, mida hingatakse suu kaudu bronhasse, muutes röga vedelamaks ning kantakse organismist hingamisteede kaudu välja. "Piipu peab sisse hingama suu ning välja nina kaudu," räägib Ban ja selgitab, et see on oluline, sest nõnda jõuavad soolakristallid ülemistesse hingamisteedesse ja puhastavad kogu hingamissüsteemi.

Soolapiipu võib võrrelda soolakambriga. Saaremaa Spa Hotelli raviosakonna juhataja doktor Ivar Vipp hindab soolakambri mõju piibust tõhusamaks.

Oma funktsioonilt on ta küll sarnane, kuid kamber avaldab tervisele suuremat mõju, sest lisaks sissehingamisele pritsitakse soolakristalle ka otse nahale, mis sealt omakorda edasi organismi imbuvad. "Erinevalt piibust ei tohi soolakambrit kasutada sageli, ette on nähtud 10 korra kuur," valgustab Vipp.

Kroonilise nohu tõttu soetas Liis Sibritski sõbrannade soovitusel soolapiibu.

Tänaseks on neiu piipu kasutanud peaaegu iga päev, kuue nädala jooksul. "Siiani pole see tervisele erilist mõju jõudnud veel avaldada," lausub Liis, kuid nendib, et tal pole plaaniski veel loobuda.

Tütarlaps soovitab soolapiipu kasutada ka teistel, keda vaevavad probleemid hingamisteedega, hoolimata sellest, et ise pole ta endal märgatavat paranemisprotsessi täheldanud.

Autor: Mari Männik

Hetkel kuum