Teeviit tutvustab huvilisele tulevast kooli ja tööandjat

Liina Raudik 01. detsember 2006, 00:00

Kolmeteistkümnendat aastat järjest oodatakse noori külastama infomessi Teeviit. Kuivõrd nii haridus- kui ka tööturul on selle ajaga leidnud aset palju muutusi, areneb ka Teeviit vastavalt.

Üks suur muutus on messi projektijuhi Doris Tupitsa hinnangul, tööandjate kasvav huvi veel ilma konkreetse erialata noortega suhtlemise vastu.

Erialatutvustusteks on messil esimest korda Ettevõtlussaar, kus messikülastajad saavad terve messi vältel esitada küsimusi võimalikele tulevastele tööandjatele ja konkreetse valdkonna tegijatele.

Mitmesuguste elukutsete ja erialade tulevikuvõimaluste kohta toimuvad loengud Õppekeskuses ning korraldatakse ka aktiivmänge. Osalejate arv Teeviidal on suurem kui eelneval aastal - kokku 159.

"See on üllatav, kuna tegelikult on ju paljud koolid ühinenud ja selle järgi oleks osanud oodata pigem arvu vähenemist," räägib Tupits.

Kohal on ka tööturuamet, kelle boksis saab teha kutsesobivusteste ning pidada aru karjäärinõustajaga. Tööturuameti avalike suhete nõuniku Erko Vanatalu sõnul ongi eesmärgiks anda noortele teadmisi erialavalikust.

Euroopa tööturuamet tutvustab töövahenduse võrgustikku EURES, mille raames antakse praktilist infot neile, kel soov välismaale minna. "Näiteks ei tea paljud välismaale suunduda plaanivad noored midagi sihtkohariigi maksudest ega elamisvõimalustest," räägib Vanatalu.

Väljaspool messikeskust saavad Teeviida külastajad käia 25 krooni eest Kumus. Esimest korda korraldatakse ööklubis Parlament messi afterparty, mille tasuta pileti saab "JAH ELULE" kampaaniaboksist.

"Esimesel aastal võiks noor tulla otsima üldist teavet, kuid teisel aastal tasub tulla juba kindlate plaanidega," soovitab Tupits. Nii saab kooli ja eriala valida pikema aja jooksul ja vältida kiirustades tehtud otsuseid.

Kuna messil on esindatud igal aastal järjest enam kutseõppeasutusi, on infomessile oodatud juba põhikooli lõpetajad, lisab Tupits.

Karin Maandi, abiturient
Kuigi ma juba tean, et tahan õppima minna Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžisse turismi- ja hotellimajandust, tahan ikkagi saada infot ka teiste koolide kohta. Samuti loodan leida rohkem infot minu valitud eriala õppimisvõimaluste kohta Tallinnas.

Kristina Kutser, sotsiaaltöö eriala I kursuse tudeng
Käisin Teeviidal eelmisel aastal. Soovisin infot peamiselt selle kohta, milliseid eksamipunkte on kuhugi sisseastumiseks vaja.

Teeviit oli väga kasulik, sest boksides osati kohe kõigile küsimustele vastata. Sealt sain ka idee minna õppima midagi keskkonnaga seonduvat, kuid neil aladel oli väga suur konkurss ja ma ei saanud sisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing